24°

Як військовому отримати відпустку за сімейними обставинами?

Це питання регулює Закон України від 01 грудня 2022 року № 2822-IX “Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану”.

У законі йдеться, що в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надавати частину щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення.

Кожну із зазначених відпусток можуть надати тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Порядок оформлення відпустки за сімейними обставинами:

Крок 1: Військовослужбовець повинен подати рапорт безпосередньо командиру підрозділу з документами, що підтверджують відповідну сімейну обставину.
Крок 2: Командир підрозділу передає рапорт до штабу військової частини для подання на розгляд командиру військової частини.
Крок 3: Командир військової частини приймає рішення щодо надання відпустки.

Рекомендовано подавати рапорт у двох екземплярах: на одному з екземплярів мають бути дата і підпис, які будуть підтверджувати факт звернення з рапортом або вихідний номер.

Якщо рапорт не приймають, можна звернутися до вищого за званням керівництва та залишати скаргу на гарячій лінії Генерального штабу 0 800 500 410.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp