26°

погода у Рівному

Як вибрати дитяче автокрісло?

Ви вирішили придбати дитяче автокрісло?! Але на що звернути увагу при виборі дитячого автокрісла? І яка фірма-виробник дитячих автокрісел краща?

Найголовніше при виборі дитячого автокрісла – безпека наших дітей! Щоб не купляти через кожних пару місяців експерти рекомендують взяти в оренду автокрісло, так як діти швидко ростуть. Трохи докладніше про вибір дитячого автокрісла.

Стандарти Безпеки автогрісла

Дитяче автокрісло має відповідати Європейському Стандарту Безпеки. Для цього на дитячому автокріслі має бути значок (він якраз і показує відповідність Європейському Стандарту Безпеки): ECE R44/04. Значок має бути помаранчевого кольору (у кружечку після літери “Е” вказано код країни, що сертифікувала дитяче автокрісло, зокрема: 1 – Німеччина, 2 – Франція, 3 – Італія, 4 – Нідерланди).

Групи розділення автокрісел

Дитяче автокрісло має відповідати вазі Вашої дитини. Як правило, всі дитячі автокрісла поділяються на 5 основних груп:

  • Група 0 вага дитини до 10 кг приблизний вік дитини до 9 місяців.
  • Група 0 вага дитини до 13 кг приблизний вік дитини до 18 місяців.
  • Група 1 вага дитини до 9-18 кг приблизний вік дитини від 9 місяців до 4 років.
  • Група 2 вага дитини до 15-25 кг приблизний вік дитини від 3 до 7 років.
  • Група 3 вага дитини до 22-36 кг приблизний вік дитини від 6 до 12 років.

Кріплення та встановлення автокрісла

Також дуже важливо, щоб дитяче автокрісло відповідало кріпленням у Вашому автомобілі. Багато сучасних автомобілів обладнуються, так званими, кріпленнями ISOfix (“ізофікс”). Це спеціальні металеві скоби на задньому сидінні, до яких швидше і простіше кріпити дитячі автокрісла. Однак порівняно з кріпленням крісла штатними інерційними ременями жодних переваг у забезпеченні пасивної безпеки таке кріплення не дає.

Встановлюються дитячі автокрісла, як правило, на заднє сидіння. У разі ДТП пасажири ззаду наражаються на меншу небезпеку, та й навантаження ззаду менше. Якщо ж необхідно встановити дитяче автокрісло на переднє сидіння, то обов’язково потрібно відключити фронтальну подушку безпеки пасажира (за її наявності), тому що подушка безпеки під час спрацьовування може завдати дитині важких травм.

Яка фірма-виробник дитячих автокрісел краща?

Що стосується фірми-виробника, то основна різниця у впізнаваності бренду компанії і в додаткових функціях, які присутні в дитячих автокріслах. У деяких моделях дитячих автокрісел є додаткові функції, які дають змогу зробити поїздку дитини комфортнішою. Наприклад:

  1. у деяких дитячих автокріслах можуть регулюватися по ширині боковини крісла (по ширині зимового одягу);
  2. також є дитячі автокрісла з поворотним механізмом, для зручності посадки дитини в автомобіль, сидіння повертається на 90 градусів в обидва боки (щодо бази);
  3. у деяких моделях дитячих автокрісел присутні додаткові підголівники, додаткові режими для відпочинку і.т.д.).

Моделі дитячих автокрісел, де додаткові функції відсутні – дуже надійні і також відповідають всім стандартам безпеки.

Висновок

Підіб’ємо підсумок: якщо Ви часто подорожуєте зі своєю дитиною і проводите багато часу в дорозі, то деякі додаткові функції в дитячих автокріслах стануть у пригоді і допоможуть зробити далеку поїздку для Вашої дитини більш комфортною. Але якщо Ваші поїздки не займають багато часу в дорозі, і Ви рідко виїжджаєте за межі міста, то Вам не обов’язково купувати дитяче автокрісло з додатковими функціями.

Найголовніше пам’ятайте, що всі компанії-виробники дитячих автокрісел, які представлені в сервісі “Качелька” постійно проводять краш-тести своїх моделей, і вся їхня продукція відповідає Європейським стандартам Безпеки!


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp