17°

Як з 18 травня каратимуть порушників мобілізації?

З 18 травня 2024 року в Україні посилено відповідальність за порушення мобілізаційних правил.

Ось основні пункти, як каратимуть порушників:

  • Штраф. За несвоєчасне оновлення військово-облікових даних або неявку до ТЦК за вимогою накладається штраф від 3500 до 5100 гривень.
  • Тимчасове позбавлення права керувати транспортним засобом. Якщо порушник ігнорує штрафи, суд може тимчасово заборонити йому керувати машиною, доки він не виконає свої зобов’язання перед державою.

Процес притягнення до відповідальності:

  1. ТЦК і СП звертається до поліції (це може статися, якщо чоловік не оновив свої дані протягом 60 днів з 18 травня або ж не з’явився до ТЦК після отримання повістки).
  2. Поліція намагається затримати порушника. Якщо це не вдається, ТЦК надсилає йому рекомендований лист з вимогою з’явитися.
  3. Чоловік має 10 днів, щоб з’явитися до ТЦК. Якщо він цього не робить, ТЦК звертається до суду.
  4. Суд може тимчасово позбавити порушника права керувати транспортним засобом.

Важливо:

  • Нові правила стосуються лише військовозобов’язаних чоловіків.
  • Тимчасове позбавлення права керувати машиною – це крайня міра. Її застосовують лише до тих, хто свідомо ігнорує свої законні обов’язки.
  • Щоб уникнути штрафів та інших санкцій, важливо своєчасно оновлювати свої військово-облікові дані та з’являтися до ТЦК за вимогою.

Пам’ятайте: відповідальність за свою обороноздатність несе кожен громадянин України. Своєчасне виконання мобілізаційних зобов’язань – це наш внесок у спільну перемогу.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp