Яка погода на Стрітення – така й весна буде ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
15-02-2019  10:30
Яка погода на Стрітення – така й весна буде

Сьогодні, 15 лютого в Україні православні християни відзначають велике свято Стрітення Господнього – принесення до Єрусалимського храму Ісуса Христа, та крім того в народі його пов’язують із передбаченням приходу весни. 

На Стрітення в храмах проходять служби, а після – освячують воду та свічки. Стрітенській воді приписують такі ж властивості, як і Йорданській. 

За народними уявленнями в цей день зима іде туди, де було літо, а літо – де була зима, і по дорозі вони зустрічаються. Якщо до вечора стане тепліше – літо перемогло зиму, а якщо холодніше – навпаки.

Яка погода на Стрітення — такою весна буде. З цим пов’язано багато народних прикмет. Якщо на Стрітення дорогу перемітає — весна буде пізньою і холодною. Якщо тепло — весна буде ранньою і теплою. Як на Стрітення з стріх капає, ще велика буде зима. Цього дня відлига – на ранню й теплу весну, сніг – на дощову, тривалу, а коли хуга – весна буде пізня й холодна. Якщо в цей день не видно сонечка – чекай суворих морозів. Якщо на Стрітення холодно, то вже скоро весна.

Для дітей же це – свято приходу весни. Традиційно для них в школах і садочках організовуються конкурси, майстер-класи, частування млинцями та ін.

Фото святкування Стрітення в 2018 в ДНЗ #39 “Казка”

 [Heateor-SC]

Поділитися:

[ishare_buttons]

Читайте також:3C°
6м/с