20°

Які пільги мають рівненські школярі в громадському транспорті

Хочу звернутися до Управління транспорту з проханням. Проведіть роз’яснювальну бесіду серед перевізників маршруток в нашому місті, щодо перевезення дітей.

Про таке прохання в одній з груп у Фейсбуці написала рівнянка Мілана Оноприч.

Вона розповіла, що в п’ятницю о 17.00 на зупинці Льонокомбінатівська водій маршрутки #30 відмовив дитині в проїзді по посвідченню.

– Дитині 8 років. Дана маршрутка їздить рідко. Чому дитина має стільки часу чекати наступну? І це ж не факт, що наступний не відмовить. Його ж не питали чи може він на плечах покатати. Дитина запитала чи можна проїхати по посвідченню. У відповідь “Ні”, зачинив двері і поїхав. – написала рівнянка.

І саме у п’ятницю на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Олександр Третяк прокоментував питання проїзду школярів у громадському транспорті.

Він написав, що з початку навчального року має вже декілька повідомлень з запитаннями про те, чи в громадському транспорті діє пільговий проїзд для школярів.Тому і вирішив прояснити ситуацію.Рішенням виконавчого комітету надано пільгу учням загальноосвітніх шкіл в розмірі 50 % вартості проїзду в тролейбусах міста та передбачена компенсація втрат комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс» з місцевого бюджету. Тобто в тролейбусі школярі сплачують три гривні.

 – Проїзд у маршрутних таксі, автобусах: пільга на проїзд учням загальноосвітніх шкіл законодавством не передбачена, але договором на перевезення пасажирів в м. Рівне перевізники зобов’язуються «перевозити дітей шкільного віку із знижкою 50% вартості проїзду в період з 1 вересня по 01 червня при пред’явленні учнівського квитка за рахунок своєї господарської діяльності». Тобто школярі сплачують чотири гривні. – написав міський голова.Щодо перевезення дітей, які мають пільги (наприклад діти з багатодітних сімей) в дописі міського голови не йдеться. Проте сподіваємося, що він відповість і на цей запит.

Якщо ви бачите порушення сказаного вище, скарги можна надавати в управління транспорту – тел. 63-35-55.

Джерело: 7 днів