17°

Які види допомоги надають військовим у Департаменті соціальної політики Рівненської міської ради?

Про це розповів розповідає директор департаменту Черній Сергій

Більшість виплат відбуваються в межах комплексної міської соціальної програми «Турбота» та – важливо – поширюються на громадян, які зареєстровані в нашій громаді.

Щомісячні виплати:

  • передбачені захисникам/цям, які отримали внаслідок війни (в т.ч. АТО/ООС) інвалідність І групи. Розмір виплати з 1 вересня по 31 грудня 2022 року – прожитковий мінімум, який встановлено для осіб, які втратили працездатність.

Одноразові виплати:

  • 1000 грн до відзначення дня Захисника і Захисниці України. Передбачені громадянам, які отримали інвалідність внаслідок участі у війні (в т.ч. АТО/ООС),
  • 10 000 грн громадянам, які, починаючи з 01.01.2021 року, уклали перший контракт на службу в ЗСУ та були направлені до військової частини з Рівненського військомату,
  • 10 000 грн громадянам, які отримали внаслідок участі у війні захворювання
  • 20 000 грн громадянам, які отримали травми, поранення, контузії, каліцтва.

Також захисники та захисниці, які мають посвідчення УБД, інваліда війни і потребують лікування – мають право на одноразову матеріальну допомогу 5 000 грн (згідно Положення про надання адресної матеріальної допомоги мешканцям Рівненської міської територіальної громади, які потребують лікування великої вартості, затверджене рішенням Рівненської міської ради від 29.04.2021 №565, управління охорони здоров’я).

Окрім матеріальних виплат надається часткова компенсація витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сім’ї учасників АТО та ООС за період їхньої безпосередньої участі в АТО та ООС та особам, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в період дії в Україні воєнного стану – в розмірі 500 грн за кожен місяць перебування в зоні бойових дій.

Також, згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», громадяни мають право на пільги:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни – 100% знижки плати за комунальні послуги в межах середніх норм споживання (стаття 13 Закону);
  • учасники бойових дій 75% знижки плати за комунальні послуги в межах середніх норм споживання (стаття 12 Закону).

Щоб отримати вищезазначені види допомоги, необхідно звернутися в Департамент соціальної політики та надати необхідні документи.

Щоб отримати одноразову допомогу на лікування в сумі 5 000 грн – потрібно звернутися до міської ради та написати заяву на ім’я міського голови.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp