30°

Який борг «потягне» на арешт квартири у Рівному?

Розголосу в Рівному набула історія боржників за тепло, які проживають на вулиці Вербовій. Їхню квартиру арештували, але як тільки Державна виконавча служба розпочала процедуру примусового продажу житла, її власники одразу сплатили 85 тисяч гривень — стільки заборгували вони за тепло за кілька років. Як уточнили у Рівненському міському відділі Державної виконавчої служби, в середньому щомісяця в обласному центрі примусово вилучають квартиру або автомобіль у боржників.

Павло Якобчук, начальник міського відділу Державної виконавчої служби:

 

— Будь-яке майно боржника можна реалізувати на відкритому аукціоні. Якщо у боржника — це єдине житло, то лише в тому випадку, якщо сума боргу близько 80 тисяч гривень, можна накладати арешт. Щоправда, траплялись випадки, коли особа боргувала таку суму за кількома провадженнями — тобто усі борги додаються. Якщо житло не єдине або у рівнянина є ще якісь об’єкти нерухомості, то тоді майно можна реалізовувати й за наявності боргу навіть в одну гривню.

Уся процедура займає близько трьох місяців, враховуючи рішення суду. Відкривається виконавче провадження, якщо борг добровільно не погашено, то майно описують. Тоді виконавча служба призначає незалежного експерта, який оцінює вартість майна. Після оцінки майно виставляється на відкриту систему електронних торгів арештованим майном. Після продажу з одержаних коштів гаситься борг, оплачуються послуги експерта, а те, що залишилося, віддається боржнику.

Дуже важливо знати, що боржник може врятувати своє майно у будь-який момент. Для цього потрібно лише добровільно погасити борг — тоді арешт знімається автоматично.

 

Цікаво, що забирати житло закон дозволяє, а от останні меблі — ні. Забороняється забирати останнє ліжко у родини, кухонний стіл, телевізор, холодильник, мобільний телефон на людину, комп’ютер, окуляри, ліки, їжу та призи, якими нагородили боржника.

За борги за теплопостачання у Рівному було описано ще дві квартири, проте в яких районах міста вони знаходяться — державні виконавці не розголошують. Загалом найбільше житла рівняни позбуваються через кредитні зобов’язання, уточнює Павло Якобчук:

— Останнє житло, яке ми продали, було вилучено у чоловіка, що довгий час не сплачував аліментів своїй дитині. Такі випадки у нас найчастіші. Другою категорією йдуть борги перед банками. Були випадки, коли рівняни брали кілька квартир в іпотеку, а зрозумівши, що не можуть стільки виплатити, навіть не перечили проти примусового продажу їхнього майна. Ті, хто дорожить своїм житлом або автомобілем, одразу сплачують борги.

Загалом щотижня у Рівному ми описуємо або квартиру, або автомобіль. Хоча згідно з рішенням суду можемо продати будь-що: від калькулятора до корпоративних прав. А зараз продаємо… літак. У народі такий тип літаків ще називають «кукурузником». Його у 2018 році забрали правоохоронці у контрабандистів, які з Рівненщини незаконно літали ним до Польщі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp