8°

Європарламент оголосив Росію державою-спонсором тероризму

Європейський парламент сьогодні, 23 листопада, ухвалив резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму.

Символічна резолюція була схвалена 494 голосами, проти були 58 депутатів, 44 – утрималися, повідомляє Euronews.

«Умисні напади та звірства, вчинені російською федерацією проти цивільного населення України, знищення об’єктів цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права прирівнюються до актів терору проти населення України та є воєнними злочинами», — йдеться у повідомленні.

«У світлі вищевикладеного Європейський парламент визнає росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму», – наголошується в резолюції.

Депутати Європарламенту засудили незаконну, неспровоковану і невиправдану агресивну війну росії та звинуватили російську армію у скоєнні довгого списку злочинів, таких як атаки на об’єкти інфраструктури, вбивства мирних жителів і дітей, масові страти, викрадення, зґвалтування, утиски, тортури, масові затримання та насильницькі депортації.

Законодавці також засудили росію за провокування великомасштабної гуманітарної кризи та використання як зброю їжі та голоду.

Європарламент закликав ЄС та його держави-члени розробити правову базу для визначення держав як спонсорів тероризму та держав, які використовують засоби тероризму, що спричинить низку суттєвих обмежувальних заходів проти цих країн та матиме глибокі обмежувальні наслідки для відносин ЄС з цими країнами.

Також Європарламент закликає Раду ЄС згодом розглянути питання про внесення Російської Федерації до такого списку держав-спонсорів тероризму ЄС, а партнерів ЄС – вжити аналогічних заходів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp