15°

Європарламент вимагає запровадити ембарго на усі енергоресурси рф

Депутати Європарламенту у відповідь на звірства російських військових в Україні вимагають він країн-членів ЄС повного ембарго на купівлю в росії нафти, вугілля, газу та ядерного палива.

Рішення ухвалили 7 квітня абсолютною більшістю голосів, як ідеться на сайті установи. «За» проголосували 513 депутатів, «проти» — 22, і ще 19 «утрималися».

Європарламент закликає до додаткових каральних заходів (включно з «негайним повне ембарго» на російські енергоресурси), а також вимагає притягти до відповідальності винних у скоєнні воєнних злочинів.

Ці заходи, на думку депутатів, мають супроводжуватися планом забезпечення безпеки енергопостачання ЄС, а також стратегією «скасування санкцій у тому разі, якщо росія зробить кроки для відновлення незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах та повністю виведе свої війська з території України».

Щоб зробити санкції більш ефективними, парламент закликає виключити усі російські банки із системи SWIFT, заборонити всім суднам, пов’язаним з росією, заходити до територіальних вод ЄС та швартуватися в портах ЄС, а також здійснювати автомобільні вантажні перевезення з росії та білорусі. Крім того, депутати вимагають арешту всіх активів, які належать російським чиновникам або олігархам, пов’язаним із режимами путіна та лукашенка.

Зазначимо, що рішення Європарламенту мають рекомендаційний характер для країн-членів ЄС.