12°

погода у Рівному

Європротокол: як розібратися з ДТП без поліції?

Європротокол діє в Україні з жовтня 2017 року, проте, наразі, люди мало користуються цією системою, але, вона надзвичайно спрощує роботу як учасникам ДТП, так і страховим фірмам та поліції. Ми спробували розібратися як працює ця система.

Європротокол – це бланк повідомлення про ДТП, який заповнюють власне учасники аварії на місці події. Бланк є підставою для виплати компенсації страховими полісами.  

Є два види європротоколу: паперовий та електронний. Електронний європротокол можна заповнити, якщо ви маєте гаджет з доступом до інтернету й можете вирішити на місці події хто потерпілий, а хто винуватець автопригоди. Але, на жаль, не всі водії є активними юзерами інтернету.

В яких випадках можна скористатися Європротоколом?

–      відсутні травмовані (загиблі) люди,

–      водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності,

–      наявна згода водіїв транспортних засобів – учасників ДТП щодо її обставин,

–      у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
Якщо хоча б одна умова порушена, на місце події обов’язково потрібно викликати поліцію.

Що потрібно мати при собі, щоб заповнити Європротокол?

  • Всі учасники ДТП повинні мати діючі поліси страхування
  • Гаджет з інтернетом та камерою
  • Ідентифікаційні дані про страхувальника (коди  ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені  в єдину централізовану базу даних МТСБУ.

Переваги Електронного Європротоколу:

  1. Неможливо зробити помилку. Якщо в паперовому протоколі, через незнання, можливо допустити помилки, то в електронному варіанті, якщо ви щось неправильно вказали, система далі не пропустить. Також система надає багато варіантів відповідей, що спрощує замовлення.
  2. Економія часу. Можливість розібратися, хто винен в ДТП на місці події, без виклику поліції чи додаткових свідків, сфотографувати аварію й вдома завершити оформлення європротоколу.
  3. Зручність. Одразу після заповнення протоколу, страховики отримують сповіщення про подію й згодом відшкодовують вам нанесені збитки.
  4. Вирішення проблем без “адмінки”. В разі оформлення Європротоколу, ви не залучаєте правоохоронні органи до, ймовірно затяжного, процесу пошуків винуватця автопригоди. Проте цю перевагу можна віднести до двох видів протоколів, але як ми сказали вище, в паперовому варіанті набагато вища можливість допустити помилку.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp