З 1 квітня вступила в дію заборона на вилов риби | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
03-04-2019  14:00
З 1 квітня вступила в дію заборона на вилов риби

На різних водоймах та різні види риболовлі заборона триватиме до червня-вересня місяця.

Нерест – особливий період у житті мешканців водойм, який обумовлений наявністю сприятливих умов в місці проживання. На нерест риби впливають багато факторів. В першу чергу – температура води у водоймі. Для кожного виду риби діапазон температур свій. Якщо температура несприятлива – вода дуже тепла, або, навпаки, занадто холодна – нерест може взагалі не початися, або пройти частково. Від різкої зміни температури води може загинути і ікра, а також мальок, що виклюнувся.

У більшості наших прісноводних риб нерест проходить з весни до початку літа. У квітні нереститься щука, з середини і до кінця травня – окунь, судак, лящ, короп та карась. Кожен вид риби для нересту йде на спеціальні нерестові ділянки. Основним ворогом при цьому є антропогенний вплив людини, забрудненні води та несанкціоновані скиди неочищених стоків, різке пониження рівня води, а також браконьєрство.  Під час нересту риба втрачає будь-яку обережність і стає вразливим об’єктом для лову.

Тому Рівненський рибоохоронний патруль видав наказ «Про встановлення нерестової заборони на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Рівненському рибоохоронному патрулю на 2019 рік» від 15 березня 2019 року за № 26-ОД.

Відповідно до даного наказу заоронено здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства, а також добування водних біоресурсів у водних об’єктах Рівненської області піч час нерест та в  період ікрометання у такі строки:

–  1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;

– з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;

– з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.

Заборонено лов (добування) раків у водних об’єктах Рівненської області в період виношування ікри, личинок, першої та другої линьок в такі строки:

– з 1 квітня по 30 червня;

– з 20 серпня по 30 вересня.

Нерестовищами вважати ділянки водойм, де відбувається нерест риб, зокрема:

– мілководні, зарослі м’якою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм;

– глибоководні ділянки водойм з турбулентним рухом води, кам’янистим та піщаним дном;

– стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах.

ЗАБРОНЯЄТЬСЯ громадянам, підприємствам, установам та організаціям використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Держрибагентства у Рівненській області розробило інтерактивну карту нерестовищ. з нею можна ознайомитись за посиланням.

В нерестовий період дозволяється любительське рибальство, на водоймах загального користування, з берега за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом.

Забороняється використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Для охорони та підвищення рибопродуктивності природних водойм Рівненської області звертаємось до кожного жителя області свідомо взяти участь у збереженні рибних запасів в даний час. Своєчасно повідомляти про варварське знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, бо браконьєрський вилов нерестуючої риби сітними знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою, яка знищує не тільки плідників і молодь, а й підриває кормову базу водойми. Якщо ж Ви помітили порушення, прохання оперативно за номерами телефонної «гарячої лінії» відомства: (093) 263-39-32 або на всеукраїнську цілодобову безкоштовну «гарячу лінію»: 0(800)50-52-50.

 


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
3C°
3м/с