18°

​​З 1 липня українці платитимуть більше: на що зросте ціна?

Вода та електроенергія

Ціни на світло зросли ще з початком цього місяця, однак, щоб зекономити, уряд пропонує населенню перейти на багатотарифний облік. За допомогою двозонних та тризонних тарифів можна зекономити. Тоді вартість електроенергії залежатиме від часу споживання. У пікові години споживання – за повним тарифом, а у не пікові години – вона може бути дешевшою.

Розмови про підвищення тарифів на холодну воду точаться вже не перший місяць. Перший крок мали зробити ще 31 травня, однак відклали це питання через підняття цін на електроенергію. Однак його так і не включили до порядку денного.

Імовірність того, що тарифи зростуть, висока. Водоканали вже просять регулятор схвалити підвищення з 1 липня у середньому хоча б на 33%.

Автомобільне пальне

Від 1 липня в Україні повернуть повний розмір податку на додану вартість (ПДВ) на автомобільне пальне, який було зменшено після початку війни. Також буде відновлено скасований акциз на пальне. 

За підрахунками, літр бензину може здорожчати на 12 грн, дизеля – на 8 грн, а автогазу – на 3 грн. Тобто, бензин після 1 липня коштуватиме 56-57 грн за літр, дизпаливо подорожчає до 50-52 грн.

Продукти харчування

За підрахунками Мінаргополітики, підрив Каховської ГЕС залишив без води 94% зрошувальних систем у Херсонській, 74% – у Дніпропетровській та 30% – у Запорізькій областях. Це може призвести до зростання цін на овочі та фрукти на кілька відсотків. 

В ООН також попередили про величезний вплив підриву Каховської ГЕС на глобальну продовольчу безпеку, про зростання цін на продукти харчування і проблеми з водою для сотень тисяч людей у світі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp