6°

З 1 січня в Україні дорожчає майже все

Газ, електроенергія, тепло, холодна вода – ось список того, за що українцям доведеться платити більше у новому році. Також на нас чекає здорожчання мобільного та фіксованого зв’язку і різкий ріст цін на хліб та цукор.

З Нового року газ для простих українців дорожчає: про це повідомляє і «Нафтогаз», й інші постачальники блакитного палива побутовим споживачам. Серед причин подорожчання газу експерти називають ситуацію на європейських ринках та в самій Україні: попит на енергоресурси взимку різко зростає.

Так, звичайні українці, які купують газ у «Нафтогазу», з січня платитимуть 7 гривень 22 копійки за кубометр, тобто приблизно на 14% більше, ніж це коштувало у грудні. Або ж вони можуть оформити тариф «Річний» і платити 6 гривень 45 копійок за куб увесь 2021 рік. Але, як повідомляє «Радіо Свобода», переоформити тариф потрібно було встигнути до 1 січня.

Подорожчання до 7,22 гривні стосується лише клієнтів «Нафтогазу», а це приблизно 4% від усіх побутових споживачів в Україні, пояснюють у цій державній компанії. Є безліч інших постачальників, переважна більшість із них теж підвищує ціни з січня, але їхні тарифи помітно різняться, як у більший, так і в менший бік. Найдорожчий газ для побутових споживачів у січні 2021-го анонсували «Чернівцігаззбут» та «Львівенергозбут»: по 9,93 та 10,8 гривень за кубометр відповідно. «РІВНЕ ГАЗЗБУТ» теж був помічений серед лідерів – роздрібна ціна природного газу для потреб населення в січні 2021 року становитиме 9,92437 грн за куб.

Сьогодні в Україні також припиняє дію пільговий тариф на електроенергію в 90 копійок за кВт-год. Тепер всі українці сплачуватимуть світло за фіксованою ціною 1,68 гривні за кВт-год на весь обсяг споживання. Крім того, йдеться про подальше зростання ціни на електроенергію для населення (в середньому на 30%). Коли це станеться поки що не відомо, але, швидше за все, ще в першому кварталі 2021 року.

Тарифи на тепло піднімуться по всій Україні. З 1 січня 2021 року тепло подорожчає від 5,5% до майже 50% залежно від регіону. Однак гігакалорії подорожчають всюди.

Вартість холодної води для побутових споживачів також збільшиться. У середньому від січня тарифи на воду зростуть на 10-15%. Їх підвищили через те, що зросли тарифи на передачу електроенергії, а витрати на електрику становлять в тарифі на холодну воду понад 50%, як повідомляє портал «Слово і Діло».

Але на цьому історія з подорожчанням життя в Україні не закінчується. Найближчим часом очікується різке зростання цін на цукор і пшеницю. Про це на прес-конференції заявив глава Союзу українського селянства Іван Томич.

Інформаційне агентство «Інтерфакс-Украхна» пише про те, що мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell, а також оператор фіксованого телефонного зв’язку «Укртелеком» із 2021 року підвищать вартість пакетів послуг для низки тарифних планів.

Зросли з 1 січня і податки для фізосіб-підприємців. Це пов’язано із збільшенням мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму. Єдиний соціальний внесок для ФОПів з початку 2021 року зросте із 1 тис. 100 грн до 1 тис. 320 грн на місяць, з грудня — до 1 тис. 430 грн.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp