-3°

З 1 травня змінюються правила обліку споживання природного газу

Вже за кілька місяців українці будуть сплачувати за «блакитне паливо» по-новому: з 1 травня 2022 року відбудеться перехід на облік у кіловатах.

Ключова ідея – після переходу країни на енергоодиниці споживач буде платити за кількість спожитої енергії, а не за обсяг спожитого газу, повідомляється на офіційному сайті ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ».

Чому необхідно було змінювати систему обліку?

При підрахунку в кубометрах не враховувалась калорійність газу (якість). Це призводило до того, що споживачі з різних регіонів, які споживали однаковий обсяг газу в кубах, насправді отримували різний обсяг енергії.

Коли споживач відчує зміни?

Закон передбачає перехід до методики обчислення в кіловат-годинах з 1 травня 2022 року. Ще низка норм набуває чинності з 1 травня 2023 року. У перехідному періоді буде здійснюватися паралельний облік газу в кубах і в енергоодиницях, оскільки лічильники споживачів фіксують обсяг використаного ресурсу саме у кубах.

Що це означає для споживачів?

  • ▪споживач отримуватиме інформацію про вартість енергії від споживання газу і електрики в однакових одиницях виміру;
  • ▪це дозволить споживачу порівнювати і обирати, яке джерело енергії йому вигідніше – газ чи електрика;
  • ▪буде усунуто несправедливість в оплаті за газ різної калорійності. Це дозволить зменшити витрати споживачів від використання газу нижчої калорійності.

Хто за що відповідатиме?

Споживач щомісяця буде передавати показання лічильника в кубічних метрах Оператору ГРМ. Оператор ГРМ відповідатиме за переведення спожитого обсягу газу в кубах у обсяг спожитої енергії. Перерахунок здійснюватиметься за затвердженою НКРЕКП формулою. Дані про споживання Оператор ГРМ вноситиме до особистого кабінету споживача, відображатиме у квитанції та передаватиме на платформу Оператора ГТС. На платформі Оператора ГТС здійснюватиметься паралельний облік газу і в кубічних метрах, і в енергоодиницях. Постачальники отримуватимуть дані про спожитий ресурс в енергоодиницях і здійснюватимуть нарахування саме за кількість спожитої енергії. У квитанції постачальника буде зазначена ціна вже не за куби, а за


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp