17°

погода у Рівному

З 22 серпня водіїв каратимуть за «євробляхи»: Чи будуть протестувати рівненські активісти?

За два тижні власників автомобілів на «євробляхах» штрафуватимуть.

Відповідно до нового закону поліція матиме право стягнути з автовласників на користь держави до 170 тисяч гривень. При перевищенні терміну від 20 до 30 діб особистого чи комерційного користування транспортним засобом порушників штрафуватимуть на 85 тисяч гривень.

Якщо ж строк перевищено більш, ніж на місяць – на 170 тисяч. Такі ж санкції і при перевищенні термінів тимчасового ввезення транспортних засобів.

Поліцейські матимуть право зупиняти будь-який автомобіль на іноземній реєстрації «з метою виявлення факту його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщали в митний режим транзиту».

У ГО «АвтоЄвроСила Рівне» кажуть, що до 22 серпня представники їхньої громадської організації мають зустрітися із Президентом України Володимиром Зеленським для можливого врегулювання цього питання.

Якщо ж все залишиться у нинішньому стані із цими надмірними штрафами, ми – пікетуватимемо. Наші активісти не готові сидіти склавши руки і терпіти приниження від влади,- каже голова осередку «АвтоЄвроСила» у місті Рівне Руслан Левчик.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року, ухвалили штрафні санкції за авто з іноземною реєстрацією, що мали б почати діяти з 24 травня. Та Верховна Рада відтермінувала на 90 днів введення в дію цих норм.