19°

З 30 червня запрацює новий порядок видачі паспортів громадянам України за кордоном

Прийняття у громадян за кордоном документів для оформлення і обміну паспорту громадянина України та закордонного паспорту, у тому числі замість втраченого або викраденого, а також видачі документів філією чи представництвом за кордоном ДП «Документ», буде здійснюватися за новим порядком. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Так, Кабмін прийняв постанову №648, якою погоджено реалізацію експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг у сфері міграції за межами України.

Проект запрацює з 30 червня 2024 р. та діяти до набрання чинності законом щодо надання адміністративних послуг громадянам України за кордоном, але не більше 6 місяців з дня набрання чинності цією постановою. Наразі за кордоном працюють 12 центрів «Паспортний сервіс»: у Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Ґданськ), Німеччині (Берлін, Кельн, Мюнхен), Іспанії (Мадрид, Валенсія), Чехії (Прага), Словаччина (Братислава) та Італії (Мілан).

Нагадаємо, під паперовим військово-обліковим документом мається на увазі посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників) або військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного (видається військовозобов’язаним).


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp