14°

За день Рівненський Верес продав 72% акцій – вперше за 15 років

Вчора, 12 квітня, НК “Верес” розпочав продаж акцій на біржі ПФТС. За два дні клуб виторгував майже 36 млн грн.

За день Рівненський Верес продав 72% акцій - вперше за 15 років

Про це повідомляє сайт ВСЕ з посиланням на онлайн прес-конференцію президента НК Верес – підприємця Івана Надєїна.

Зазначається, що всього за перший день торгів до клубу надійшло заявок від потенційних акціонерів на суму 35 790 000 грн. В обіг клуб випустив пів мільйона простих іменних акцій за ціною 100 грн кожна.

Ми робимо щось історичне. Вперше усі охочі можуть отримати власну частку у футбольному клубі, стати частиною великої родини червоно-чорних і, наголошую, отримати інструменти контролю та управління… Сподіваюся, після НК Верес на подібний крок підуть інші клуби і разом ми зробимо революцію в українському футболі, – заявив Іван Надєїн під час прес-конференції.

За словами Ігоря Мазепи, гендиректора Concorde Capital, яка допомогла Вересу розмістити акції для продажу, подальша вартість акцій буде залежати від попиту та пропозиції. Зараз номінальна ціна однієї акції складає 100 грн, але дуже скоро їх вартість може зрости. При цьому Мазепа посилається на подібні успішні кейси в турецькому або польському чемпіонатах.

Вадим Місюра, директор зі зв’язків з громадськістю Parimatch Ukraine – ще одного партнера IPO Рівненського Вереса, – стверджує, що Україні має повертати віру і в спорт, і у фінансові інструменти. На його думку, перше спортивне ІРО, ініціаторами якого став НК Верес спільно з партнерами, є амбіційним та направленим на підтримку та розвиток українського спорту.

Такими проектами ми повертаємо довіру до фінансових механізмів та створюємо в Україні умови для становлення інвестиційної культури, – пояснив Вадим Місюра.

Голова Правління МТБ Банку Юрій Кралов пояснив, що це перший продаж акцій за півтора десятиліття. Тому, на його думку, процес покупки акцій має вдосконалюватися, і всі учасники IPO намагаються зробити його якомога простішим.

Такі кроки також сприяють залученню інвестицій. Стати акціонером клубу не складно, достатньо залишити заявку на сайті та відкрити у банку рахунок. Сама ж угода укладається хвилин за 15, – заявив Юрій Кралов.

Для купівлі акцій НК Верес достатньо подати паспорт та ІПН, відкрити брокерський та депозитарний рахунки. Інструкцією щодо покупки акцій розміщено на веб-сайті клубу.