13°

За динамікою розгортання нових поселень для переселенців Рівненщина – друга за рейтингом в Україні

На Рівненщині продовжують розгортати місця для переселенців. Вже є понад 5 тисяч вільних поселень, водночас необхідно облаштувати ще більше 7,5 тисячі. Таке завдання область отримала від Уряду.

Селекторну нараду щодо розміщення ВПО провів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль із головами РДА та громад.

«За динамікою розгортання нових поселень, Рівненщина – друга за рейтингом в Україні. Наша область повинна мати у запасі загалом більше 13 тисяч місць для ВПО. Дякую громадам, які докладають максимум зусиль для евакуації постраждалих. Як показує практика країн, які пережили військові конфлікти, найкраще люди інтегруються у приватний сектор, у місця некомпактного поселення. Тому зверніть увагу саме на сільську місцевість», – звернувся до керівників громад Віталій Коваль.

Як розповіла керівниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області, з початку військової агресії рф Рівненщина прийняла більше 76 тисяч ВПО, з них залишилися майже 49 тисяч осіб. Найбільше проживає на території Рівненського району – більше 60%. Водночас найкращий досвід розселення – на Дубенщині, де людей розмістили переважно у приватному секторі.

За результатом селекторної наради, кожній громаді доведено план щодо облаштування додаткових поселень.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp