9°

0362

За майже два тижні рибпатрульні на Рівненщині зафіксували понад два десятки порушень

У період з 10 по 23 грудня 2020 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 23 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 17 протоколів – за ч. 3 ст. 85 КУпАП та три – за ч. 4 ст. 85 КУпАП . Оформлено три акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно яких вилучено7 од. заборонених знарядь лову. Про це повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль.

«Загалом у порушників конфісковано 4 од. заборонених знарядь, а саме: 2 од. – сіток та 2 од. – драчів. Накладено штрафів на суму 969 грн. Крім цього, чотири адміністративні справи передано до суду для притягнення винних осіб до відповідальності.» – повідомив начальник Управління Держрибагентства у Рівненській області Сергій Бондар.

Для прикладу, 14 грудня під час проведення рибоохоронного рейду, державними інспекторами викрито двох місцевих жителів, які мали намір здійснити вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – павуком. Інцидент стався на березі р. Горинь, поблизу с. Корост Сарненського району Рівненської області.

15 грудня в результаті проведення рибоохороного огляду на водоймі, поблизу с. Березина Володимирецького району було задокументовано порушення правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів любитильським знаряддями лову – «жерлицями», загальною кількістю 15 шт. Цим самим рибалка перевищив встановлену правилами любительського і спортивного рибальства дозволену кількісну норму знарядь лову.

Проте, у всіх випадках, завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, порушники не вистигли завдати шкоди рибному господарству. На осіб було оформлено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

20грудня 2020 року до Рівненського рибоохоронного патруля під час проведення рибоохоронного рейду зафіксувалигрубе порушення правил рибальства на р. Горинь, поблизу с. Рубче Рівненського району. Викрито громадянина, який здійснювавнезаконний вилов водних біоресурсів, методом багріння, колючим зарядам лову – «драчем». Під час затримання правопорушники чинили опір рибпатрульним, тому працівники рибоохоронного патруля звернулись до Нацполіції для встановлення деталей порушення.

21 грудня рибпатрульні спільно з громадськими інспекторами за документували грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на р. Стир, поблизу с. Привітівка Зарічненського району Рівненської області. Місцевий мешканець здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову, а саме: двома жилковими сітками. Під час затримання правопорушник чинив опір рибпатрульним.

Завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, порушники не вистигли завдати шкоди рибному господарству. Заборонені знаряддя лову у громадян вилучені. На осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до правоохоронних органів за місцем скоєння правопорушення.

З метою попередження порушень у сфері рибоохоронного законодавства працівниками відомства активно ведеться масово-роз’яснювальна робота серед населення області.

Рівненський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номерами телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540 53 90.

Довідкова інформація:

За опір працівникам рибоохоронного патруля громадяни несуть кримінальну відповідальність – штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк від трьох до шести місяців чи обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на строк до двох років.

джерело: 0362


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp