5°

За систематичне домашнє насильство жителю Рівненського району загрожує кримінальна відповідальність

Із початку 2021 року поліцейські області склали майже три тисячі адміністративних протоколів та відкрили 77 кримінальних проваджень за вчинення домашнього насильства, із яких 38 — скеровані з обвинувальним актом на розгляд суду.  

Слідчі відділення №1 (м. Рівне) повідомили про підозру 26–річному жителю Рівненського району у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 126-1 Кримінального кодексу України, а матеріали кримінального провадження із обвинувальним актом скерували до суду. По допомогу до поліції потерпіла жінка зверталася чи не щодня. З боку чоловіка на адресу цивільної дружини постійно лунали образи, погрози, а подекуди кривдник вдавався і до стусанів. Усе це відбувалося на очах двох спільних малолітніх дітей. Попри неодноразове притягнення порушника до адмінвідповідальності, зокрема і винесення термінового заборонного припису, на шлях виправлення той не став та продовжував вчиняти домашнє насильство до рідних. Тож тепер за свої дії нестиме кримінальну відповідальність. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті — до двох років позбавлення волі. 

Крім того, у рамках проведення превентивної роботи дільничні, поліцейські офіцери громад, інспектори групи реагування патрульної поліції, ювенальні та патрульні поліцейські області склали 2914 адміністративних протоколів за статтею 173-2 КУпАП, 711 із них — повторно. За результатами розгляду повідомлень винесено 571 терміновий заборонний припис, а двох жінок доставили до притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства.

Поліцейські звертаються до громадян: якщо ви стали жертвою чи свідком насильства – не мовчіть та обов’язково звертайтесь до правоохоронних органів.  

Джерело: Національна поліція


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp