5°

За три доби на Рівненщині від переохолодження померли троє людей

У період з 5 по 8 січня на Рівненщині зафіксували три випадки смерті від загального переохолодження. Це чоловіки віком від 43 до 60 років.

Як повідомив заступник керівника обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олег Ушкевич, за весь час, з листопада 2023 року до 8 січня 2024-го, на Рівненщині зафіксували вісім смертей, зумовлених загальним переохолодженням, передає Суспільне.

Останній летальний випадок зафіксували 8 січня, коли нічні показники термометра сягнули 16º морозу.

“Смерть від гіпотермії настає, коли при погіршенні погодних умов людина випила алкогольні напої, не дійшла додому. Алкоголь розширює периферійні судини й дуже різко знижується температура тіла, досягає критичних показників і це викликає зупинку серцевої діяльності і смерть”, – пояснив Олег Ушкевич.

Щоб уникнути переохолодження, заступник керівника обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф дав такі поради:

  • Тепло одягатися, одяг і взуття мають бути не тісними, рукавиці обов’язково, щоб не втратити тепло і не переохолодитися.
  • Не вживати алкоголь перед виходом на вулицю й під час перебування на морозі.

За даними обласного центру з гідрометеорології, найближчими днями збережеться морозна погода. Проте найхолоднішу ніч ми пережили сьогодні, у вівторок, 9 січня (до 20 градусів морозу).


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp