За тиждень рівненські рибпатрульні зафіксували 22 порушення правил рибальства (ФОТО)
У період з 26 серпня по 2 вересня 2020 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 22 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 3 протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 16 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та 2 – за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову). Оформлено один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно яких вилучено 2 од. заборонених знарядь лову. Про це повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль.
«Загалом, у порушників конфісковано 0,5 кг риби та 5 од. заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 700 грн. Накладено штрафів на суму 1 054 грн. П’ять справ передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності» – повідомив заступник начальника Управління Держрибагентства у Рівненській області Олександр Новак.
Для прикладу, 30 серпня під час проведення рибоохоронного рейду, державними інспекторами викрито двох громадян, які займались виготовленням забороненого знаряддя лову з сітко-снастневого матеріалу – «климня». Інцидент ставсяв с. Вільгір Гощанського району Рівненської області. На затриманих складено протоколи за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП.
Того самого дня інспекторським складом на р. Горинь, поблизу с. Вільгір Гощанського району викрито двох порушників, які здійснювали вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – «климнею». Заборонені знаряддя лову вилучено.
Згодом під час рибоохоронної роботи на р. Горинь, поблизу с. Вільгір Гощанського району викрито порушника. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів за допомогою «климні». Він встиг виловити таку рибу: пліток – 15 екз. та сом – 1 екз. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 700 грн. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.
На осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до районних судів Рівненської області для притягнення порушників до відповідальності.
З метою попередження порушень у сфері рибоохоронного законодавства працівниками відомства активно ведеться масово-роз’яснювальна робота серед населення області.
Рівненський рибоохоронний патруль вдячний місцевим жителям за активну позицію, небайдужість до рибної галузі та допомогу у збереженні водних біоресурсів. В Управлінні Держрибагентства у Рівненської області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 540-53-90. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
Джерело: 0362