17°

За відмову від мобілізації житель Рівненщини отримав іспитовий термін

У Березівському районному суді Рівненської області розглядався справу про ухилення від мобілізації. Обвинувачений, 35-річний житель села Здолбунів, отримав повістку та повинен був прибути на службу у вересні 2023 року. Однак він відмовився від мобілізації, написавши письмову заяву.

Чоловік пояснив, що у травні 2023 року у нього народилася друга дитина, і дружина після важких пологів проходить лікування та за станом здоровʼя не має змоги самостійно доглядати за двома малолітніми дітьми. Тому він попросив відстрочити мобілізацію на кілька місяців, але йому відмовили.

Також чоловік зазначив, що має захворювання суглобів, однак під час проходження військово-лікарської комісії його медичні документи не перевірялись.

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні злочину, передбаченого статтею 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період або у воєнний час). Однак, враховуючи обставини справи, суд замінив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі на один рік іспитового терміну.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp