За жінку, що намагалась вивезти закордон наркотики, сплатили заставу у розмірі 881 тисячі гривень | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
13-04-2018  15:37
За жінку, що намагалась вивезти закордон наркотики, сплатили заставу у розмірі 881 тисячі гривень

За 29-річну киянку, яку торік 22 грудня затримали митники та співробітниками Служби безпеки України в Рівненській області в аеропорті «Жуляни», внесли заставу в розмірі 881 тисяча гривень. У її багажі правоохоронці тоді виявили 20 таблеток, що містили психотропні речовини.

Підозрювана Н. із чоловіком мала намір відпочити в Об’єднаних Арабських Еміратах. Однак під час проходження митного контролю в її багажі виявили психотропні речовини. Жінку затримали, оголосивши підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 та ч.2 ст.309 Кримінального кодексу України. Точніше — органи досудового розслідування громадянку Н. підозрюють у тому, що впродовж тривалого часу вона незаконно придбавала у невстановлених на даний час досудовим слідством осіб психотропні речовини для їх подальшого зберігання з метою особистого вживання. Більше того, громадянку Н. підозрюють в тому, що вона, діючи з метою контрабандного переміщення психотропних речовин у великих розмірах, ініціювала створення штучних умов для швидкого та безпечного проходження митного контролю у митному пості «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» на рейсове повітряне судно сполученням Київ-Дубаї для подальшого досягнення злочинної мети в частині контрабанди психотропних речовин у Соціалістичну Республіку В’єтнам.

26 грудня Рівненський міський суд обрав для підозрюваної запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 діб, визначивши при цьому альтернативний запобіжний захід — заставу в розмірі 128 тисяч гривень, яку було внесено одразу ж. Наступного дня громадянка Н. вийшла з СІЗО.

Ухвалу суду першої інстанції в апеляційному порядку оскаржив військовий прокурор. Він переконував суд, що підозрювана у вчиненні тяжкого злочину повинна перебувати під вартою, а розмір застави, з огляду на високу матеріальну спроможність родини, має бути не меншою за 1 мільйон 200 тисяч гривень. Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області апеляційну скаргу прокурора задовольнила частково, ухвалу  Рівненського міського суду від 26 грудня 2017 року скасувала, та постановила нову ухвалу, якою до громадянки Н. застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави — 881 тисяча гривень.

20 лютого 2018 року Рівненський міський суд продовжив підозрюваній запобіжний захід тримання під вартою ще на 60 діб, визначивши заставу в розмірі 881 000 гривень.

Ухвалу місцевого суду в апеляційному порядку оскаржив захисних підозрюваної. Він переконував суд у необхідності скасувати увалу Рівненського міського суду від 20 лютого 2018 року та постановити нову, якою обрати стосовно підзахисної Н. більш м’який запобіжний захід у виді домашнього арешту у певний період доби, або ж застосувати запобіжний захід у виді застави в розмірі від 20 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Також захисник наголошував, що висновки суду про  обґрунтованість підозри громадянці Н. в інкримінованих їй злочинах не відповідають матеріалам кримінального провадження, а розмір застави є занадто суворим запобіжним заходом.

Залишаючи ухвалу місцевого суду без змін, апеляційну скаргу захисника — без задоволення, колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області виходила з того, що громадянка Н. обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, які становлять підвищену соціальну небезпеку діяння, а більш м’які запобіжні заходи не здатні запобігти ризикам, існування яких довів прокурор перед судом.

Не дивлячись на те, що суд апеляційної інстанції збільшив розмір застави зі 128 тисяч до 881 тисячі гривень, підозрювана вийшла з-під варти, оскільки за уродженку Вараша, що на Рівненщині, все ж внесли необхідну суму.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, строки якого прокурором продовжено до 23 травня 2018 року, триває. Інформують у Апеляційному суді Рівненської області. 

Мета: кримінал


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
3C°
6м/с