11°

Загибель риби у Рівному завдала збитків на понад 120 тисяч гривень

Загибель риби у водоймі гідропарку в Рівному завдала збитків на суму в понад 122 192 грн. Про це повідомили в Державній екологічній інспекції Поліського округу.

Інформація про факт загибелі водних біоресурсів у Рівному надійшла до екоінспекції 18 вересня 2023 року від Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Рівненській області. Фахівці виїхали на місце події та відібрали проби поверхневої води озера в двох точках – зі сторони вулиці Степана Бандери та з боку стадіону.

За їхніми результатами, зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм господарсько-побутового водокористування: по біологічному споживанню кисню (БСК5) в 2,4 рази в I точці відбору та в 2,5 рази в II точці відбору.

Довідково: величина БСК – це кількість кисню, що витрачається за певний проміжок часу на аеробне біохімічне окислення (розкладання) нестійких органічних сполук, які містяться воді.

Вміст розчиненого кисню відповідав нормам ГДК (гранично-допустимої концентрації – ≥ 4,0 мг/дм3.). За іншими показниками перевищень не зафіксовано.

Температура поверхневої води була 19,2оС.

Матеріали з результатами досліджень та обрахованою сумою шкоди, нанесеної довкіллю, скеровані до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування в межах компетенції. Лист-відповідь направлено на адресу Рівненського рибоохоронного патруля.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp