10°

Захочуть рівняни віддати дитину в сільський дитсадок — Хомко заплатить

Джерело: Рівне Вечірнє

Не захотіли об’єднува­тися, то платіть — нову формулу співпраці з навколишніми селами ображені керівники Рівного й не думають скасовувати. Із 1 січня сільським мешканцям доведеться платити за медичне обслуговування та навчання своїх дітей у Рівному.

Щоправда, після зустрічі з головою Рівненської районної ради Миколою Сальчуком було домовлено, що обласний центр все ж може піти на певні поступки. Але попередньо вирішили вивчити досвід Тернополя, який ще з минулого року за такою ж формулою працює з навколишніми селами, які не увійшли до ОТГ. Делегацію рівнян очолив депутат Богдан Гапяк.

Володимир Хомко, міський голова:

— На жаль, усі логічні аргументи, чому селам потрібно об’єднатися саме з Рівним, уже вичерпалися. Як ми не демонстрували на папері сільським головам, що створювати ОТГ з нами вигідно, але вони нас не чують… Тепер мешканці сіл будуть або платити за відвідування наших шкіл, дитсадків, лікарень, або будуватимуть свої. Якщо хтось із Рівного захоче водити свою дитину в певну сільську школу, то ми так само готові зі свого бюджету заплатити за її навчання.

Мар’яна Зварич, речниця Тернопільської міської ради:

 

— Мешканці восьми сіл, які разом з Тернополем створили ОТГ, користуються тими ж правами, що й жителі обласного центру. Тобто лікування та навчання для усіх безкоштовне. Інші ж за це платять. Спочатку було багато критики, проте потім усі села, які не ввійшли до нашої ОТГ, уклали з нами договори і платять. Були прецеденти, коли наше рішення про плату для немісцевих хотіли скасувати в судовому порядку. Однак у них нічого не вийшло, бо закон регламентує, що громада першочергово має забезпечувати право на освіту та лікування своїх жителів.

Степан Горбатюк, селищний голова Квасилова:

— Це рішення міської ради Рівного більше нагадує шантаж. Вважаю такі дії неправильними. Зараз у нас є багато думок, одна з яких — створити з Рівним ОТГ. А раніше планували створити Квасилівську ОТГ. хотіли, щоб до нас приєднався Корнин, Тайкури і Біла Криниця. Але залишилася лише Біла Криниця, а усі інші населені пункти уже створили свої громади. Тому будемо думати і вирішувати.

Віктор Виговський, сільський голова Обарова:

— Від цього рішення — лише один негатив, це відштовхує людей. Вважаю, що Рівному байдуже до наших проблем. Показовою є історія із тролейбусом №6, яким користуються наші пенсіонери. Цей маршрут постійно хочуть скасувати. Хоч 90% пільговиків, які ним користуються, все життя працювали у Рівному, сплачували туди податки, а на старість стали їм непотрібними.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp