21°

Закриті проїзди і під’їзди до житлових будинків в Рівному – нагальна проблема для спецтехніки рятувальників ДСНС

Напередодні працівники ГУ ДСНС в Рівненській області обстежили проїзди до Рівненських багатоповерхівок та приватних будинків. Виявилось, чимало їх мешканців аж занадто дбають про свій комфорт та безпеку на подвір`ї. Оскільки відгороджують свої оселі від інших парканами, бетонними брилами та шлагбаумами.

Для рятувальників, лікарів швидкої та аварійної газової служби це створює додаткові перешкоди на шляху до порятунку людей. Адже, під`їхавши до такої перепони, вони витрачають свій час на її об`їзд. І лише після цього розпочинають рятувати мешканців будинку чи багатоповерхівки.

Інколи цей час витрачається не на користь самих же людей. Тому не припиняють нагадувати, що з метою забезпечення протипожежного захисту житлових будинків керівники управляючих компаній, голови ОСББ та інші балансоутримувачі зобов’язані розчищати смуги вздовж фасадів, вживати заходів щодо недопущення встановлення перешкод у пожежних проїздах (під’їздах) або допущення зменшення їх нормативної ширини (3,5м).
Наголошують, лише з початку 2021 року в Рівненській області виникло понад 600 пожеж, на яких  15 людей загинуло, а 13 травмувалися.

Джерело: Головне управління ДСНС у Рівненській області