18°

Залужний: Україна не зможе виграти війну без технологій

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Україна не може виграти війну проти Росії без нових технологій.

У інтерв’ю журналу “The Economist” Залужний сказав, що війна увійшла у фазу затяжної окопної війни, в якій Україна має перевагу лише в моральному духу.

“Простий факт полягає в тому, що ми бачимо все, що робить ворог, а він бачить все, що робимо ми. Для того, щоб вийти з цього глухого кута, нам потрібно щось нове, на кшталт пороху, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного”, – сказав Залужний.

За його словами, Україна потребує інновацій у сфері безпілотників, радіоелектронної боротьби, протиартилерійських засобів і обладнання для розмінування.

“Ми повинні використовувати силу, закладену в нових технологіях”, – сказав Залужний.

Залужний також заявив, що затримка з поставками західного озброєння, хоч і викликає розчарування, не є головною причиною скрутного становища України.

“Важливо розуміти, що цю війну не можна виграти зброєю минулого покоління і застарілими методами. Вони неминуче призведуть до затягування часу і, як наслідок, до поразки”, – сказав Залужний.

Генерал у захваті від нещодавніх розмов із колишнім виконавчим директором Google Еріком Шмідтом, і наголосив на вирішальній ролі безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби, які можуть перешкодити їхньому польоту.

За оцінкою Залужного, Україна застрягла у тривалій війні, в якій Росія має перевагу.

“Найбільший ризик виснажливої окопної війни полягає в тому, що вона може затягнутися на роки і виснажити українську державу”, – сказав Залужний.

Залужний запевняє, що поки що йому вистачає солдатів. Але чим довше триватиме війна, тим важче буде їх утримувати.

“Нам потрібно шукати цей вихід, нам потрібно знайти цей порох, швидко його освоїти і використати для якнайшвидшої перемоги. Тому що рано чи пізно ми зіткнемося з тим, що у нас просто не вистачить людей, щоб воювати”, – сказав він.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp