8°

Замість Леніна – Біблія: громада на Рівненщині отримає від поляків гроші на пам’ятник

Минулого тижня у Боремлі колишнього Демидівського, а нині Дубенського району відбулася знакова подія. Тут архієпископ Рівненський і Острозький Православної церкви України Іларіон освятив капличку Покрови пресвятої Богородиці та пам’ятник Біблії.

Про це пише “Вісник К”.

Хто був у Боремлі, звертали увагу на закинутий постамент у центрі села. Колись тут стояв “вождь світового пролетаріату”. У 90-х Ілліча скинули, а постамент залишили.

Постамент від цього пам’ятника свого часу був пофарбований у національні кольори, і на ньому встановили прапор. Щороку до Дня Незалежності тут звершували молебень. А от постамент так і стояв, – розповів голова Боремельської територіальної громади Віктор Корінь.

Відтоді у сільській громаді думали, що ж тут зробити.

Провівши певні консультації з духовенством громади, зваживши всі за і проти, вирішили розбити багатотонну бетонну глибу. Розчистили площу і, змістившись трохи вперед, заклали новий фундамент під пам’ятник Вічній Книзі. Вона заслуговує найбільшої поваги і найдостойнішого місця в нашому житті і побуті. У ній тисячі гарних і повчальних рядків, які варто викарбувати у камені. Слова, які припали особисто мені до душі: “І дбайте про спокій Міста, в якому ви живете, І моліться за нього до Господа, бо в спокої його буде і ваш спокій”. Вони дуже актуальні для нашого Боремля, – сказав Віктор Корінь.

Ідею допомагали реалізувати багато людей. Їхні імена зачитав у записці за здоров’я владика Іларіон. Особлива подяка підприємцям Олександрові Шубці та Тетяні Кулінко. На урочистому відкритті Віктор Корінь повідомив про ще одну важливу подію для села – наступного року тут розпочнуть реставрацію святині громади – статуї Ісуса Боремельського. Гроші дадуть поляки.