17°

Засуджених у колонії на Рівненщині, які влаштували бунт, переведуть в інший заклад

Уночі 25 липня поліція отримала повідомлення про бунт у Полицькій виправній колонії. Йшлося про нищення майна та пожежу у приміщенні.

Ув’язнені із Запорізької області (приблизно 60 людей) забарикадувалися у житловій зоні закладу і не допускали персонал, вибили вікна, пошкодили меблі у житлових бараках, влаштували пожежу у карантинному приміщенні та їдальні.

“Причиною бунту стало невдоволення режимом утримання і, як ми розуміємо, ставленням працівників установи до засуджених. Мабуть, для цього була якась причина.

Виникли масові заворушення, внаслідок яких виникла пожежа в їдальні установи. Пожежу ліквідували. Постраждалих серед засуджених та працівників установи немає”, — зазначила Катерина Погорська, директорка департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму секретаріату уповноваженого Верховної ради з прав людини.

Засуджених пообіцяли перевести до іншої установи.

“Що буде з адміністрацією — покажуть результати розслідування, яке проведуть правоохоронні органи. Ми не можемо зараз говорити про наслідки, тому що відкриті кримінальні провадження”, — сказала Катерина Погорська.

Також відкрито кримінальні провадження за фактом бунту в Полицькій виправній колонії за двома статтями, це масові заворушення і дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань.