15°

медицина

Як часто відвідувати гінеколога, якщо нічого не турбує

Кожна жінка повинна уважно ставитися до здоров’я органів репродуктивної системи. Допоможе їй у цьому лікар-гінеколог Рівного. Він проведе огляд і відповість на всі виниклі запитання. За необхідності фахівець призначить обстеження і виявить усі наявні патології.

Як часто відвідувати його? Розглянемо це питання. Розберемося, від чого залежить частота відвідування гінеколога, коли потрібно звертатися до лікаря, якщо жінку нічого не турбує.

Коли потрібна консультація?

Відвідування гінеколога обов’язково слід запланувати, якщо жінку турбують:

  • неприємні відчуття після статевого акту;
  • болі в нижній частині живота;
  • рясні виділення під час менструації.

Також до лікаря потрібно звернутися в разі кров’янистих виділень, не пов’язаних із місячними, у разі надмірного болю під час менструацій, свербежу статевих органів, висипань на них.

Усі ці симптоми можуть бути яскравими ознаками патологічного процесу, що протікає в організмі. Вони потребують обов’язкової уваги з боку лікаря. Слід розуміти, що чим раніше ви звернетеся до гінеколога, тим вищими будуть шанси на повне одужання.

Важливо! Навіть якщо у вас уже заплановано відвідування лікаря в певний час, перенесіть прийом і проконсультуйтеся з фахівцем раніше.

Чи потрібно відвідувати гінеколога, якщо немає скарг?

Так! Деякі жінки думають, що ходити до лікаря потрібно тільки за наявності певних ознак різних патологій, але це не так. Річ у тім, що ціла низка захворювань може розвиватися безсимптомно. Жінка просто не знатиме про наявні проблеми. При цьому вони можуть стати початком серйозних захворювань.

Скільки разів на рік потрібно відвідувати гінеколога?

Найкраще 2 рази. Якщо такої можливості немає, консультуватися з лікарем потрібно хоча б раз на рік.

Регулярні огляди й обстеження, згідно зі статистикою, дають змогу виявляти до 10% захворювань абсолютно випадково. Причому такі патології добре піддаються лікуванню виключно на ранніх стадіях.

У рамках регулярних оглядів можна виявити такі серйозні захворювання, як:

  • міома;
  • кісти яєчників;
  • рак матки, її шийки, яєчників.

Досвідчений гінеколог на регулярних прийомах проведе не тільки огляд. Також він візьме потрібні мазки, додатково направить пацієнтку на аналіз крові та УЗД органів малого таза.

У деяких випадках періодичність відвідувань лікаря змінюється. Вагітним жінкам, наприклад, призначаються частіші огляди. Обов’язково потрібно сходити до лікаря в разі початку статевого життя, зміни партнера, необхідності в призначенні гормональної контрацепції. Також жінка може записатися на прийом, якщо хоче отримати відповіді на запитання, що стосуються інтимної гігієни, перенесених абортів, недавніх пологів тощо. Не варто соромитися лікаря! Він розповість про все, що цікавить пацієнтку. При цьому досвідчені фахівці завжди проявляють тактовність і уважність, акуратні й делікатні.

Особливо уважними до свого здоров’я слід бути жінкам, які перенесли різноманітні захворювання репродуктивної системи (зокрема з оперативним лікуванням). Частота періодичних оглядів визначається низкою факторів, серед яких:

  • клінічні рекомендації;
  • особливості реакції організму на проведене лікування;
  • вид захворювання;
  • особливості його перебігу.

У деяких випадках прийоми призначаються з періодичністю всього в кілька місяців (2-3, наприклад).

Обов’язкові відвідування гінеколога під час вагітності

Навіть за неускладненого її перебігу дуже важливо постійно стежити за здоров’ям жінки та плода. Це зумовлено тим, що під час вагітності організм постійно зазнає серйозних навантажень. У цей період плід росте, змінюється рівень гормонів, відбуваються навіть анатомічні зміни внутрішніх органів. Своєчасно виявити різні порушення можна тільки під час регулярних оглядів.

Згідно з протоколом ведення вагітних, прийоми проводяться:

  1. У 12 тижнів;
  2. У 16-20 тижнів;
  3. У 24-25 тижнів;
  4. У 30-32 тижні;
  5. У 38-40 тижнів.

Найбільше консультацій припадає на третій триместр.

Важливо! Якщо виявляються будь-які відхилення, призначаються додаткові відвідування лікаря-гінеколога. Вони потрібні для корекції лікування і постійного контролю стану жінки. Консультації, огляди, діагностичні заходи дають змогу зберегти здоров’я пацієнтки і забезпечити народження здорового малюка.

лікар

Як часто відвідувати гінеколога після пологів?

Перший візит до клініки потрібно спланувати через 2-3 тижні після виписки з пологового будинку. Другий – не пізніше 8-го тижня після пологів. Особливу увагу приділяють мамам, які зазнали ускладнень під час вагітності. Вони перебувають у групі ризику і можуть потребувати призначення спеціальної терапії. Тому їм можуть порадити частіші звернення до лікаря.

А коли потрібно відвідувати гінеколога, якщо нічого не турбує?

Оптимальний час для прийому – перші 7-10 днів після місячних. Початкова фаза менструального циклу – ідеальний період для огляду. У цей час шийка матки вирізняється оптимальною для дослідження структурою, що дає змогу коректно провести огляд і оцінити стан органу. Під час місячних планові прийоми зазвичай не проводяться.

Коли і як часто відвідувати гінеколога жінкам різного віку?

Річ у тім, що на здоров’я представниць прекрасної статі серйозно впливає вік. Тому існують певні показання до відвідування лікаря в тих чи інших життєвих періодах.

Перший прийом проводиться, коли дівчинці виповнюється 14 років. Потім його планують із регулярністю раз на рік.

З 45-50 років до лікаря звертаються раз на 6 місяців. Це зумовлено зміною гормонального фону. Гінекологу дуже важливо спостерігати за пацієнткою, щоб не допустити виникнення патологічних станів.

З 21 року до 65 років обов’язковою є здача мазка для цитологічного дослідження. Зазвичай процедуру проводять раз на 3 роки. За потреби (виявлення факторів ризику онкологічних захворювань) її призначають частіше.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp