Завтра розпочинається піст | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
27-11-2018  17:26
Завтра розпочинається піст

Різдвяний піст – останній багатоденний піст у році. Він триває з 28 листопада до 6 січня, тобто сорок днів.

Цей період передбачає очищення тіла і душі перед світлим святом Різдва Христового, тому всі віруючі повинні в цей період дотримуватися певних заборон. В першу чергу в Різдвяний піст не можна грішити повсякденними гріхами. Якщо у піст ми не будемо їсти заборонену їжу, але при цьому будемо злими, дратівливими, будемо сваритися з ближніми, засуджувати інших – це буде порушенням посту.

Піст – це можливість утриматися не лише від їжі, але і від таких моральних щоденних гріхів, які ми звикли не помічати в повсякденності.

Зрозуміло, що православним християнам в Різдвяний піст не можна грати весілля. Вінчання в цей час також не проходять. 

В дні Різдвяного посту суворо забороняється вживати м’ясо, молочні продукти і яйця. Також забороняється вживання алкоголю, крім вина в окремі дні.  У середу та п’ятницю не можна також вживати їжу з рослинною олією, їжа повинна бути термічно не обробленою – це називається сухоєдінням. У ці дні допустиме вживання хліба, сухарів,горіхів, сирих або квашених овочів, фруктів і сухофруктів, маслин, меду, трав’яних та фруктових відварів та настоїв. Також у ці дні не можна пити вино.

При цьому в Різдвяний піст можна і навіть потрібно причащатися частіше, ніж зазвичай. Так як піст – це час, який сприяє підготовці до причастя.

А ось хрестити дітей і дорослих в різдвяний піст можна. При чому в будь-який день посту. Також не забороняється під час посту робити пропозицію руки і серця (але не вінчатися).

Джерело.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
4C°
5м/с