23°

Заявку України на членство в ЄС оцінять 8 листопада — Reuters

Виконавча влада Європейського Союзу збирається представити оцінку прогресу, досягнутого Україною в її заявці на членство у блоці вже 8 листопада, повідомляє Reuters з посиланням на трьох чиновників.

Зазначається, що оцінка буде представлена ​​в щорічному звіті Єврокомісії, що базується в Брюсселі, де детально буде описано, наскільки країни, які бажають приєднатися до блоку з 27 країн, просунулися у виконанні необхідних економічних, правових та інших критеріїв.

Повідомляється, що під час саміту лідерів ЄС, який пройде 14−15 грудня, буде прийнято рішення щодо початку офіційних переговорів про членство України у блоці. Очікується, що Київ отримає позитивну рекомендацію, проте будуть висунуті додаткові умови, пов’язані із боротьбою з корупцією та правами меншин, питання про які порушила Угорщина.

Співрозмовник Reuters сказав, що подібна рекомендація може надійти для Молдови, проте щодо Грузії «все ще не визначено», оскільки наразі невідомо, чи отримає країна офіційний статус кандидата на вступ до ЄС.

Чиновники та дипломати ЄС вважають, що будь-які рішення щодо розширення вимагають одностайної підтримки всіх членів блоку, чого може бути важко досягти країнам Західних Балкан.

Раніше агенція Bloomberg з посиланням на джерела писала, що Єврокомісія рекомендуватиме почати серйозні переговори про членство України в ЄС.

Раніше агенція Bloomberg з посиланням на джерела писала, що Єврокомісія рекомендуватиме почати серйозні переговори про членство України в ЄС.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp