17°

Зеленського у другому турі підтримають на 47% більше, ніж Порошенка — КМІС

Серед опитаних громадян України, які визначилися із вибором і підуть голосувати, 72,2% готові підтримати Володимира Зеленського у другому турі виборів Президента.

З 9 по 14 квітня 2019 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю опитано 2004 респондентів, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим).

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

За чинного президента Петра Порошенка проголосують лише 25,4%.

Найвища підтримка у кандидата в Президенти Володимира Зеленського на Сході України, Донбасі та на Півдні. Західні виборці менше підтримують Зеленського (52,3%), але він все рівно має більшість — Петра Порошенка там підтримують 45,7%. 

Щодо дебатів між кандидатами, то 68% опитаних хотіли би, щоб вони відбулися. Чверть українців вважають дебати непотрібними. Лише 15% респондентів стверджують, що їх особистий вибір залежатиме від дебатів — вони визначаться за кого голосувати саме на підставі результатів дебатів.

Також половина опитаних переконана, що Зеленський буде щирим на дебатах, у щирість Порошенка вірять лише 19%. 

Стосовно повноважень Президента, третина респондентів вважає, що Президент є головою Уряду і направляє його діяльність у всіх сферах.

Окрім настроїв перед виборами Президента, інститут склав рейтинг партій перед майбутніми парламентськими виборами, і в цьому рейтингу уже лідирує партія «Слуга народу» — серед усіх опитаних партію підтримують 12%. Друга за рейтингом «Опозиційна платформа — «За життя» — 7,5%, і лише на третій сходинці «Блок П. Порошенка» — 6,6%

Більше даних на сайті КМІС