18°

Зеленський представив свій план перемоги: про що в ньому йдеться

Якщо працювати вже зараз за планом перемоги, то можливе завершення війни з Росією не пізніше наступного року. Про це сказав президент України Володимир Зеленський, представляючи “План перемоги” на засіданні Верховної Ради України.

Він наголосив, що більшість пунктів “плану перемоги” розраховані детально в часі:

“Якщо почати рухатися з цим конкретним планом перемоги саме зараз, то може вдатися завершити війну не пізніше, ніж наступного року”.

За його словами, необхідне посилення України, щоб не тільки захистити українські позиції, а й щоб “прокласти міст” до проведення другого саміту миру, який поставить “справедливу для України крапку в цій війні”.

Виступ перед Радою – по суті звернення до українського народу з метою пояснити подальшу стратегію країни у війні. Напередодні Зеленський провів дипломатичне турне. Спочатку він презентував план президенту США Джо Байдену, а потім обговорив його з лідерами Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії. Офіційно всі пункти цієї ініціативи до сьогодні не розкривалися.

План містить пʼять пунктів, що стосуються військової та економічної підтримки країни, а також дипломатичних кроків завершення війни. Про них розповіли BBC Україна.

Чотири перших пункти потрібно реалізувати під час війни, пʼятий – післявоєнний.

Перший пункт – запрошення України в НАТО ще до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане “свідченням рішучості” і покаже Росії, що Путін програв геополітично світу.

Запрошення в НАТО також символізує для країни неминучість її євроінтеграції, наголосив Зеленський.

Другий пункт – це оборона.

Пункт включає продовження операцій на території Росії та зняття обмежень щодо ударів по її території, ППО, спільне з партнерами збиття російської авіації, розширення використання українських дронів і ракет та доступ до розвідданих партнерів.

За словами президента, мета цього пункту зокрема повернення війни на територію Росії, “щоби росіяни почали розуміти, що таке війна і розвертати ненависть в сторону Кремля”.

Третій пункт плану – стримування.

Цей пункт має таємний додаток, який вже отримали лідери Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.

Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту країни в майбутньому.

“Коли Росія знає, що відповідь буде, і розуміє, яка це буде відповідь, вони обирають переговори та стабільне співіснування навіть зі стратегічними противниками”, – зазначив Зеленський.

Четвертий пункт – стратегічний економічний потенціал.

В Україні зосереджені природні ресурси, зокрема критично важливі метали, уран, титан, літій, графіт та інші, ціною в трильйони доларів США, сказав президент.

За його словами, економічний потенціал України є однією з ключових “загарбницьких цілей Росії у війні”.

Ресурси – це можливість економічного зростання українців і Євросоюзу. Це можливість партнерам працювати з Україною.

Київ пропонує підписати угоди з ЄС і США про спільний захист і інвестування в видобуток і використання цих ресурсів.

П’ятий пункт розрахований на післявоєнний час, він привертав найменше уваги в обговореннях.

Зеленський заявив, що після війни Україна матимемо один із “найдосвідченіших військових контингентів”.

Це люди, які мають реальний досвід сучасної війни, успішний досвід застосування західної зброї та взаємодії з військовими НАТО.

Зеленський припустив, що у разі згоди партнерів українські підрозділи зможуть замістити окремі військових контингенти армії США, дислоковані в Європі.

За словами українського президента, якщо почати втілювати цей план вже зараз, то війну може вдатися завершити не пізніше наступного року.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp