14°

погода у Рівному

Зеленський прокоментував повернення РФ в ПАРЄ

Українська делегація на знак потесту рішення ПАРЄ запросити Росію до роботи в Асамблеї без обмежень права голосу залишила залу засідань.

Як повідомляє кореспондет Укрінформу, українців підтримали і також залишили засідання представники Грузії, країн Балтії, деяких інших країн. Народний депутат Олексій Гончаренко повідомляє, що українська делегація відтак відвідуватиме засідання лише на час розгляду питань, які стосуватимуться оскарження права Росії на участь в ПАРЄ та накладення санкцій на її делегацію.

На сторінці Президента України Володимира Зеленського у Фейсбук з’явився пост, у якому він обурюється рішенням ПАРЄ надати Російській Федерації право голосу. 

Президент запевняє, що обговорював це питання з Президентом Франції Емманюелєм Макроном та Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, та переконати у недоцільності такого рішення не зміг. 

“Дуже хочу побачити, як прихильники повернення російської делегації в Асамблею відстоюватимуть та вимагатимуть іншого повернення – повернення полонених українських моряків. Адже саме сьогодні, 25 червня, спливає термін виконання відповідного наказу Міжнародного трибуналу з морського права. З нетерпінням чекаємо, як задекларовані тези щодо верховенства права будуть втілені у реальне життя” – нагадав Володимир Зеленський.

Фото: Борислав Береза