25°

Зеленський відповів на питання про мобілізацію 500 000 людей

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи хід мобілізації в Україні, заявив, що чинним військовослужбовцям потрібна ротація. Він також назвав мобілізацію – питанням справедливості.

«Питання мобілізації – це перш за все розуміння, що це таке для різних верст суспільства. Це питання справедливості, бо є люди, які з першого дня на війні і те, що вони не жаліються, це не означає, що немає бути можливості людям їх замінити, їм відпочити», – сказав президент в інтерв’ю телеканалу Channel 4 News.

За словами Зеленського, якщо не вистачає людей, то, на думку президента, «потрібно дати інструмент військовим, аби це зробити». Йдеться про мобілізацію та підготовку новобранців.

Тому закон про мобілізацію потрібен розумний і справедливий, наголосив Зеленський.

«Тобто для військових – це потрібно. Не можна сказати, що їм вистачить армії. Це нечесно і несправедливо… Несправедливо обходити, коли хтось за тебе гине, і справедливо, що людина має знати, куди вона йде, на скільки, наскільки її підготують», – сказав глава держави.

За словами президента, потреби у мобілізації півмільйона людей наразі немає. Він анонсував, що, ймовірно, буде мобілізовано менш ніж 500 000 громадян.

«Я особисто на сьогодні не бачу поки що потреби мобілізувати півмільйона людей. Я вважаю так. Не тому, що мені хочеться комусь сподобатися, а тому, що це люди, життя», – відповів він.

Зеленський також закликав світ продовжувати надавати Україні військову та фінансову допомогу. Він зазначив, що Україна робить все можливе, щоб перемогти у війні з Росією.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp