5°

Зеленський зареєстрував законопроєкт про зміну дат деяких свят

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, визначивши святкові дні:

  • 25 грудня – Різдво Христове, при цьому 7 січня Різдво скасовується;
  • 15 липня – День Української Державності, замість 28 липня;
  • 1 жовтня – День захисників і захисниць України, замість 14 жовтня.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту, в умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України продовжується потужне відродження Української нації. Невпинна успішна боротьба за свою ідентичність сприяє внутрішньому усвідомленню та бажанню кожного українця проживати власне життя зі своїми традиціями, святами тощо.

Українському народові тривалий час нав’язувались російська ідеологія у майже всіх сферах життя, у тому числі стосовно дотримання юліанського календаря та святкування Різдва Христового 7 січня. Різдво Христове – це велике християнське свято, яке є невід’ємною частиною нашої української культури. Більшість православних християн світу святкують Різдво Христове 25 грудня. Православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу та яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня. 

Зміна дати святкування Різдва Христового зумовлює необхідність перенесення на тринадцять повних календарних днів дат відзначення Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня) та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня).


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp