17°

погода у Рівному

Жести в різних країнах світу: як не схибити, спілкуючись «мовою пальців»

Завітавши в іншу країну, ми завжди готуємося до того, що можуть виникнути певні труднощі, пов’язані з подоланням мовного бар’єру. При цьому мандрівники абсолютно забувають про жести, неправильне використання яких може бути небезпечним і непередбачуваним.

Викладачі ораторського мистецтва часто говорять про те, що якщо оратор не знає, що йому робити з руками, тоді краще просто стулити ними пельку. Це удвічі справедливо по відношенню до туристів, які нічого не знають про мову жестів. Ми не будемо прикидатися експертами в області кінесики (гугліть самі) і просто розповімо вам про основні помилки. А ще переконаємо в тому, що легше навчитися правильно жестикулювати, ніж відмовитися від жестів, без яких бідніє будь-яка мова.

Вітання

До цього питання слід підійти з особливою ретельністю, тому що будь-яка розмова починається саме з вітання. На щастя, весь цивілізований світ прийняв традицію рукостискання, проте в деяких країнах збереглися такі звичаї вітання, які українцю можуть здатися дивними. Наприклад, мексиканець може схопити вас за великий палець, а в мусульманській країні чоловіки звикли злегка обнімати один одного за талію (звісно, при її наявності).

У Франції вас може поцілувати в щоку навіть малознайомий чоловік, а жителі Лапландії в знак вітання звикли тертися носами.

Що стосується Азії, то жителі цього регіону не люблять без особливої ​​потреби торкатися один одного – тут прийнято вітати співрозмовників складанням долонь «човником».

F … CK (all I need is «U»)

Завдяки Голівуду вип’ячений напоказ середній палець став відомий у всьому світі. І ні в одній країні цей жест не означає щось хороше і миролюбне. Класичне значення цього фалічного жесту досить жорстке, і означає він різке закінчення розмови і побажання подорожі в тому напрямку, від якого культурні люди впадають у шоковий стан.

У Таїланді і Японії цей жест буде сприйнятий як готовність надати найширший спектр сексуальних послуг, а в Німеччині за середній палець можна заробити чималий штраф.

Великий палець

Жест із використанням великого пальця часто демонструє ставлення людини до того, що йому довелося побачити. Піднятий вгору великий палець – «Мені подобається!», «Чувак, це просто круто». Палець донизу – «Фу-у-у!», «Мені не подобається». Головне, не спровокувати людину на те, щоб вона згадала традицію опускати великий палець для підведення підсумків битви гладіаторів в Стародавньому Римі.

Однак піднятий вгору великий палець в багатьох країнах інтерпретують по-різному. Якщо в Німеччині він миролюбно-нейтральний і означає цифру «1», то в Греції цей жест є замінником фрази «Та пішов ти!». В Уругваї та Ірані гордовито піднятий великий палець символізує ерегований чоловічий статевий орган, а власне жест означає загрозу сексуального насильства. Французи, демонструючи великий палець, ніби говорять «Сядь на нього». Якщо вам не зовсім зрозуміло, що це означає, підніміться трохи вище і освіжіть в пам’яті інтерпретацію великого пальця в Ірані та Уругваї.

Так що будьте вкрай уважні, особливо це стосується автостопщиків – великим пальцем в деяких країнах набагато простіше розв’язати війну, ніж зупинити машину.

Дуля

Цей жест ще називають фігою або комбінацією з трьох пальців. Така різноманітність симпатичних епітетів говорить про популярність цього жесту, який використовують у всьому світі. У нас в країні дуля – це бездоказовий аргумент в тривалій суперечці. Іншими словами, це наш вітчизняний «фак», проте, не такий прикрий.

В Японії, Китаї і Кореї фігу сприймають як фалічний символ, а в Німеччині цим жестом можна запропонувати зайнятися сексом. І якщо в Індії триперстна дуля буде сприйнята як загроза, то в Туреччині і Центральній Америці це означає пропозицію пройти експрес курс з орального сексу.

Можете собі на втіху використовувати дулю в Бразилії і Португалії, тому як місцеве населення звикло вважати, що така конструкція з пальців здатна приносити удачу і відганяти злі сили.

Вказівний палець

Сам по собі вказівний палець є найбільш універсальним з усієї п’ятірні, якою нагородила нас матінка-природа. Піднесіть вказівний палець догори, і всі замовкнуть, тому що таким чином ви вимагаєте уваги. Прикладіть його до вуст, і це забезпечить вам тишу або перехід на шепіт. Покрутіть вказівним пальцем біля скроні, і ви точно сформулюєте свою думку про розумові здібності співрозмовника. Ось на рахунок останнього жесту ми і поговоримо.

Якщо ви опинилися в Голландії, то свердління вказівним пальцем скроневої ділянки буде означати, що ви досить розумний. В Італії це вкаже на те, що вас вважають ексцентричною особистістю, а в Аргентині таким чином вас запросять до телефону. Якщо ж ви побачите, як хтось крутить пальцем біля скроні в Перу, це може означати лише одне – «Не заважайте, я думаю».

Відкрита долоня

У нашій культурі піднята рука і відкрита долоня означає «Досить». Але навіть не думайте показувати відкриту долоню греку, тому як нащадок давніх еллінів сприйме це як пряму образу. Це пов’язано з давньою традицією, згідно якої злочинцям бруднили обличчя, використовуючи для цього долоню.

OK

Знак у вигляді кільця, утвореного вказівним і великим пальцями, подарували людям дайвери, які таким чином повідомляють партнера, що все гаразд. Існує версія, що це винахід журналістів, які прагнули скорочувати самі ходові фрази. Загалом він і означає відсутність проблем або «нуль». Однак не скрізь.

У Франції, Португалії та деяких країнах Латинської Америки жест «ОК» сприймається як непристойний і символізує… анус. Особливо гостро це можна відчути в Туреччині, де кільце з пальців – це відкрите звинувачення в гомосексуалізмі. А ось в Тунісі невинний «ОК» можуть витлумачити як погрозу вбивством.

«Коза»

Стиснувши долоню в кулак і піднявши вгору вказівний палець і мізинець, у вас вийде знаменита «корона» або ж «роги» – жест, який вперше був використаний гуртом Black Sabbath і підхоплений усіма шанувальниками «хеві-метала».

У багатьох культурах цей жест символізує рогоносця-диявола, тому люди підсвідомо шукають у важкій рок-музиці якісь сатанинські мотиви, а поціновувачів «важелезних» гітарних рифів зараховують до шанувальників Люцифера. Однак тут варто одразу зробити поправку на «культурний вітер». Наприклад, в індуїзмі і буддизмі «коза» є позитивним жестом і використовується для того, щоб розвіювати зло.

У середземноморських країнах «роги» демонструють виключно чоловікам, у яких лупА – це зовсім не лупА, а ошурки від спиляних рогів. Інакше кажучи, цим знаком можна вказати середземноморському чоловікові на те, що його дружина віддає перевагу чужим простирадлам. Саме в цьому контексті використовують «роги» незадоволені рішенням футбольного арбітра вболівальники в Іспанії, Португалії, Греції, Колумбії, Бразилії, Албанії, Словаччини та Чехії. Таким чином футбольному судді пропонують піти «на мило».

V

Найдавніший знак у вигляді піднятих вгору вказівного і середнього пальців означає торжество і перемогу. Однак в Італії цей жест долонею всередину являється демонстрацією жіночого статевого органу і дій відповідного характеру. Посилити жест можна, розмістивши між пальцями ніс.

Шака

Цей жест у вигляді відстовбурчених великого пальця і ​​мізинця найбільш «лаунжевий» з усіх можливих. Його використовують, коли хочуть сказати «Розслабся, чуваче». Шака – це настрій, який панує на Гаваях і є справжнім втіленням стилю життя багатьох остров’ян. Гавайці часто використовують шаку для привітання. Також він дуже популярний в середовищі парашутистів, серферів і т.д.

У нас цей жест звикли інтерпретувати по-своєму, пов’язуючи його з відв’язними растаманами, які люблять підірвати «косячок». Саме тому цей жест з піднесеним до рота великим пальцем означає запрошення розширити свідомість за допомогою канабіноїдів, пускаючи дим в плутанину дредів. Варто прикласти великий палець до вуха, і жест автоматично перетвориться на «Я зателефоную».

Демонстрація язика

Якщо у нас ви покажете язика, ніхто не стане посміхатися вам у відповідь. А ось в Новій Зеландії виставляння напоказ смакових рецепторів може дуже образити людину.

В Австралії за показаного язика вам, швидше за все, надають по шиї, а ось в Італії таким чином звинувачують в боягузтві.

Не варто в Німеччині, перебуваючи за кермом, показувати свого язика іншим водіям, тому що є можливість заробити штраф.

Стакан догори дригом

Перевернувши в Україні стакан денцем догори, непитуща людина продемонструє свою відмову від спиртного. А мовою питущого це означає «Я тебе поважаю, але вистачить».

Ні в якому разі не перевертайте посуд в Англії, тому як завсідники бару можуть сприйняти цю дію як запрошення до бійки. Що може бути краще барвистого синця або акуратно зламаного носа після хорошої пиятики?

А ось в США бармен, що ставить перед вами перевернутий стакан, запрошує вас випити за рахунок закладу. Якщо ви приймаєте частування, досить просто повернути склянку в нормальне положення.

Будьте вкрай уважні зі своєю жестикуляцією. Але якщо ви хочете перетворити подорож на прогулянку по непередбачуваності, забудьте все те, про що ми розповіли. Насолоджуйтесь культурним шоком і несподіваними вибриками долі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp