30°

Журналістів та активістів навчать легко аналізувати та писати про роботу народних депутатів

У четвер, 4 травня, об 11:00, в Інформаційно-освітньому просторі InfoHub пройде воркшоп для журналістів та громадських активістів “Цифри не брешуть. Як контролювати нардепів за допомогою парламентських даних” на основі роботи сервісу Rada4you.org. Отримані знання і вміння дозволять охочим читати парламентські дані та писати аналітичні матеріали для потреб своєї громади або для топових українських ЗМІ.

Багатофункціональний сервіс парламентських даних Rada4you дозволяє не лише відсортувати результати голосування певних депутатів, фракцій чи груп за певні питання (наприклад, питання децентралізації, електронного врядування чи узаконення видобутку бурштину), а й одразу візуалізувати отримані результати.

Портал Rada4you.org, можливості якого дозволяють готувати матеріали, що були написані на основі парламентських даних, уже стає добрим помічником в роботі українських медіа. Зокрема, учасники схожого воркшопу в Києві стали співавторами статей для видань “Український тиждень” та The Insider, підготувавши аналітичні статті “Що топ-політики обіцяють і як за це (не) голосують” і “Бурштиновий клінч: чому Рада не узаконює ринок каміння” відповідно.
Крім того, цей сервіс є гарним практичним інструментом для розуміння журналістики даних.

Тож якщо хочете навчитися читати парламентські дані та готувати якісні аналітичні матеріали на їх базі – зареєструйтеся на воркшоп “Цифри не брешуть. Як контролювати нардепів за допомогою парламентських даних”, заповнивши онлайн-форму за цим посиланням

Тренери – аналітики Громадянської мережі ОПОРА Юрій Лісовський та Святослав Бабіля.

ВАЖЛИВО: При собі необхідно мати ноутбук для практичної роботи в ході воркшопу.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp