14°

Житель Сарненщини обвинувачує лікарів перинатального у хабарництві

Станіслав Калюшик записав відео, у якому розповідає про всі витрати на кесарів розтин його дружини.

Він стверджує, що у обласному перинатальному центрі він був змушений купувати набір для розтину за 3 тисячі гривень, а після операції заплатити за анестезійний набір 2,4 тисячі. При тому чеку жодного, каже чоловік, йому не надали. Крім того, говорить у відео батько, лікарка його наполегливо попросила заплатити за саму операцію 250 доларів, мовляв, ці гроші лікарю, який її робив – Степану Лінчеру. Ці гроші він дав. А ще платив за палату 1 тисячу гривень, тож загалом усе йому обійшлось у 13 тисяч. Саме відео на youtube називається «Ціна за роди або скільки коштує родить. рівненський перенатьний центр, хабарники зажерті.» Журналісти Суспільного змогли знайти телефон автора відео, він інформацію підтвердив особисто, додав, що проживає у Сарненському районі.

Другий день Суспільне намагається додзвонитись і до головлікарки закладу Вікторії Єнікеєвої, і до згаданого лікаря, аби почути їхній коментар – однак слухавки ніхто не підняв. Сьогодні журналісти Суспільного поїхали в перинатальний центр. Наразі там – плановий ремонт. У приймальні вони зустріли секретарку, яка пояснила, що Вікторія Єнікеєва у відпустці до 14 серпня та порадила зв’язуватись із нею за тиждень. Після цього телефоном з ними зв’язалась в.о. головного лікаря Людмила Ковальова, сказала, що самого відео вона не бачила і коментувати цей інцидент, додала, вона не уповноважена. Також порадила зв’язуватись зі людьми, чиї прізвища згадані у відео, після 14-го числа, оскільки усі вони у відпустці. Наостанок лікарка попросила надіслати їй це відео, аби вона передала інформацію очільниці закладу. Це прохання було виконане.

Суспільне також зателефонувало у обласне управління охорони здоров’я. Прессекретарка Алла Сищук сказала, що про цей випадок їм поки невідомо і також попросила надіслати відео. Це також було зроблено і очікується реакцію.

Оскільки перинатальний центр – комунальний заклад обласної ради, журналісти UA:Rivneтакож зателефонували голові Олександру Данильчуку. Він сказав, що про це відео теж не чув та попросив надіслати його для ознайомлення. Це було зроблено.

Насамкінець журналісти поцікавились реакцією поліції. Як повідомив речник обласного управління Антон Крук, наразі інформація внесена до Єдиного обліку заяв та упродовж дня має бути прийнято рішення, чи відкривати кримінальне провадження та чи залучатиметься до розслідування управління захисту економіки.

Також UA: Рівне готує сьогодні програму «Тема дня», присвячену цьому інциденту. В ефір вона вийде о 19:25.