20°

Жителів Рівненщини попереджають про кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі журналістів

Закон України чітко описує відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Стаття 171 Кримінального кодексу України передбачає штраф, арешт або обмеження волі на термін до 3 років за такі дії.

Переслідування журналіста за виконання ним своїх обов’язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, карається ще суворіше: штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до 5 років, або позбавленням права обіймати певні посади на термін до 3 років.

На жаль, випадки перешкоджання журналістській діяльності все ще трапляються. Зараз у поліції області розслідується чотири кримінальні провадження за такими фактами. Два з них зареєстровані у 2024 році, а по одному – у 2023 та 2022 роках.

Важливо пам’ятати, що журналісти виконують важливу суспільну функцію, інформуючи громадськість про події та явища, що відбуваються. Перешкоджання їхній роботі – це не лише порушення закону, але й посягання на свободу слова та право на інформацію.

Тому важливо, щоб кожен випадок перешкоджання журналістській діяльності був розслідуваний, а винні – покарані.

Це допоможе захистити права журналістів та гарантувати свободу слова в Україні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp