8°

Рівненські новини

Жителів Рівненщини попереджають про небезпеку пташиного грипу

За офіційними повідомленнями Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) та європейської системи нотифікації про захворювання тварин (ADNS) в осінньо-зимовий період 2020 року в країнах Європи суттєво ускладнилась епізоотична ситуація щодо високопатогенного грипу птиці. При цьому значна кількість випадків грипу птиці зареєстрована на шляху міграції дикої перелітної птиці з півночі та пролягає через територію України.

При ліквідації даного захворювання в сусідніх країнах знищено більше 3 млн. голів птиці. З початку грудня 2020 року виявлено випадки грипу птиці в Київській, Херсонській та Миколаївській областях. Наразі в осередках захворювань вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області та державною службою ветеринарної медицини області вживаються заходи по профілактиці та недопущенню занесення збудника грипу птиці на територію області, здійснюється контроль щодо закритого режиму роботи птахогосподарств,  проводиться роз’яснювальна робота серед населення, клінічний огляд і моніторингові дослідження на грип птиці.

Грип птиці (Influenza) – висококонтагіозне захворювання птиці, що характеризується пригніченням, ураженням органів дихання та травлення. Сприятлива до захворювання і хворіє вся домашня птиця.

Збудником грипу птиці є – вірус, який має спорідненість з  вірусами грипу людини, коня, свині та унікальну здатність змінювати свою антигенну і патогенну структуру.

Джерело інфекції і клінічні ознаки – хвора й перехворіла на грип домашня і дика перелітна та синантропна (ворони, шпаки, голуби, горобці і ін.) птиця. Інкубаційний період хвороби 2-7 днів. Смертність птиці може досягати до 100%. Хвороба проявляється порушенням координації рухів, паралічом кінцівок та хвоста, викручуванням шиї, а також посинінням гребеня, сережок, набряком голови, спостерігається пронос.

Власникам птиці:

  • Необхідно не допустити контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею, закривши її в пташниках, хлівах, і на подвір’ї.
  • Забороняється випускати на водоймища домашню водоплавну  птицю.
  • При виникненні підозри на дане захворювання чи масової загибелі птиці Вам необхідно ТЕРМІНОВО повідомити спеціалістів державної  ветеринарної медицини.

Джерело: РН


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp