7°

погода у Рівному

Жителька Рівненщини відсудила у колишнього чоловіка половину майна

Мешканка колишнього Володимирецького району в суді довела, що проживала однією сім’єю з колишнім чоловіком без реєстрації шлюбу. Відтак, за нею слід визнати право власності на половину житлового будинку з надвірними будівлями в одному з сіл Володимиреччини, а також половину земельної ділянки, на якій він розташований.

Торік у лютому до місцевого суду звернулася громадянка з позовом до колишнього чоловіка, в якому просила встановити факт, що має юридичне значення — факт проживання однією сім’єю чоловіка і жінки без реєстрації шлюбу з відповідачем із жовтня 2014 року по кінець вересня 2018 року, та визнати за нею право власності на половину житлового будинку з надвірними будівлями та 1/2 земельної ділянки, на якій він розташований.

Рішенням суду першої інстанції віл 13 листопада 2020 року позовні вимоги позивачки задоволено в повному обсязі.

З позицією місцевого суду не погодився відповідач, тому звернувся за допомогою до адвоката. Захисник оскаржила судове рішення в апеляційному порядку.

В апеляційній скарзі зазначається, що судом безпідставно не взято до уваги встановлену судовим рішенням від 17 жовтня 2014 року обставину, що «відносини сторони не підтримують впродовж тривалого часу». Те що сторони після розірвання шлюбу змушені були проживати в одному помешканні, викликана лише тим, що на їхньому спільному утриманні перебувало четверо неповнолітніх дітей. Відповідач повністю заперечував будь-яку участь позивача у будівництві спірного будинку, оскільки колишня дружина не має жодного відношення до будинку, окрім самого факту її реєстрації в ньому.

Просив скасувати рішення суду першої інстанції, ухваливши нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Рівненський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, прийшов до висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Із матеріалів справи відомо, що громадяни перебували у зареєстрованому шлюбі із 2007 по 2014 рік. Сторони є батьками чотирьох неповнолітніх дітей. Усі зареєстровані у спірному будинкузведення якого було розпочато у 2012 році, а в експлуатацію здано в січні 2018 року.

Після розірвання шлюбу подружжя проживало однією сім’єю у спірному будинку до кінця вересня 2018 року. Вони мали спільний бюджет, спільно продовжували будівництво будинку та господарських будівель, були поєднані спільним побутом. Їхні шлюбні стосунки припинилися після вчинення відповідачем насильства в сім’ї, за що його було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Встановивши, що спірний будинок є спільним майном подружжя сторін, місцевий суд дійшов правильного висновку про поділ між ними у рівних частках і земельної ділянки, на якій розташований будинок.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp