2°

“Жителям Рівненщини треба приготуватись”: що відомо про російський фейк щодо проблем з паливом на РАЕС?

Сьогодні на кремлівському телеграм-каналі «Шептун» вийшла новина про нібито якісь проблеми з ядерним паливом для атомних блоків 440 МВт (яке було виготовлене компанією Westinghouse за підтримки експертів Енергоатому) та вперше завантажено до реактору РАЕС. За російською пропагандистською традицією в новині також стверджується, що тепер відключення електроенергії неминучі – мовляв, «жителям Рівненщини треба приготуватись».

Ця новина, як частина масштабної інформкампанії росіян проти співпраці з американськими колегами.

Спочатку росіяни намагались переконати українське суспільство, що будівництво в Україні новітніх атомних блоків Westinghouse – це фейк. Потім – що Україні це не потрібно. Потім, що не варто виробляти «дороге» американсько-українське паливо для блоків 1000 МВт та краще купувати «дешеве» російське. Далі говорили, що нам не потрібно будувати блоки на ХАЕС. Тепер, що нове паливо – «якесь не таке».

Проте щоразу ці прогнози не справджувались, тому скоро новітнє українсько-американське паливо для 440-х блоків замінить російське в європейських ядерних реакторах.

А от що варто відмітити – так це якість «шокуючих» російських матеріалів. Вона кожного разу падає.

“Нашим співвітчизникам хочемо сказати: усе під контролем. Атомні блоки на РАЕС та інших станціях працюють у штатному режимі. Палива достатньо. Жодних проблем із ним немає.

Тому зберігаємо спокій та віримо в ЗСУ та енергетиків!”, – відреагували в Міненерго.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp