8°

погода у Рівному

Зменшення податків та компенсації: як місцева влада допомагає бізнесу під час карантину

Нині до «червоної» зони карантинних обмежень входять 13 областей України та місто Київ. Тривалість локдауну у кожному регіоні різна так само, як і ситуація з підтримкою бізнесу, який вже рік потерпає від збитків. «Слово і діло» дізналося, як влада на місцях допомагає підприємцям вижити і які дотації отримує бізнес під час карантину.

6 квітня Володимир Зеленський підписав указ про виплату восьми тисяч гривень ФОПам та найманим працівникам, які були змушені припинити свою діяльність через локдаун. Крім того, президент наголосив, що місцева влада повинна також виділити фінансову допомогу.

Хмельницька та Запорізька області потраплять до «червоної» зони карантинних обмежень з 9 квітня, тому в цих регіонах наразі не анонсована підтримка підприємців.

А от Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області можуть найближчими днями покинути зону жорстких обмежень. Там представники малого та середнього бізнесу зазнали найбільших збитків, бо обмеження тривали практично місяць.

В Івано-Франківську мер міста Руслан Марцінків заявив, що підприємцям під час карантину доплатять по 2 тисячі гривень. Чернівці та Закарпаття таких ініціатив не озвучували, хоча люди уже виходили на протест. 8 квітня в Ужгороді та Мукачеві підприємці знову виступили проти запровадження РРО, вибіркового карантину та загалом знищення мікробізнесу в Україні.

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що підтримка бізнесу під час карантину – відповідальність центральної влади, а перекладання таких обов’язків на місцеву владу є несправедливим. Попри це, перед запровадженням жорсткого карантину у столиці, в КМДА повідомили про запуск програми підтримки малого та середнього бізнесу.

У Львові карантин продовжили до 19 квітня. На засіданні міської ради депутати вирішили скасувати оплату для підприємців, котрі встановлюють літні майданчики, а також закликали приватних орендодавців максимально знизити оплату за приміщення в час простою.

У Житомирі на підтримку бізнесу виділили 10 мільйонів гривень, а у Вінниці 10 тисяч осіб у березні отримали муніципальні виплати. Тут йдеться не тільки про бізнес, а й про всіх, хто потребує. Для цього з бюджету спрямували 3 млн грн.

Тим часом у Хмельницькому місцеве самоврядування уже більше року надає значну підтримку суб’єктам малого бізнесу, зокрема, шляхом надання пільг зі сплати земельного податку, сервітутів, єдиного податку для фізичних осіб підприємців 1 та 2 груп, з оренди землі та комунального майна тощо.

Загальний обсяг підтримки становить близько 5 млрд гривень, а у 2021 році вже реалізовані заходи звільнили платників єдиного податку від сплати майже 300 млн гривень.

У Херсоні влада створює фонди, бо «є підприємці, які хочуть допомагати громаді». Однак не відомо, про які кошти йдеться і кому їх виділятимуть. У Тернополі інша ситуація, там розробили «Програму розвитку малого і середнього підприємництва».

У Сумах від 3 квітня посилили карантинні заходи через погіршення ситуації з коронавірусним захворюванням у місті, але підтримки для бізнесу з місцевого бюджету тут не надали. А от у Полтаві ситуація з протестами вже стала буденною, люди просять хоча б відкрити ринки, але влада не йде на поступки. Така ж ситуація склалася й в Одесі.

А от у Дніпрі мер Борис Філатов заявив, що допомагатиме людям, а не ФОПам, а для бізнесу зробить найбільш сприятливі умови під час роботи на час карантину.

Нагадаємо, з державного бюджету підприємці можуть отримати компенсації у розмірі восьми тисяч гривень. 

Джерело: Слово і Діло


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp