23°

Зміни до бюджету та оптимізація медзакладів – підсумки засідання “медичної” комісії Рівненської облради

Можливість оптимізації існуючої мережі медичних комунальних підприємств, установ та закладів уже вкотре обговорили сьогодні депутати на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.

На початку засідання, інформуючи про зміни до обласного бюджету Рівненської області на  2021 рік, директор департаменту фінансів Рівненської облдержадміністрації Лідія Біляк розповіла про ті зміни, які стосуються фінансування медичної галузі.

Загалом з коштів перевиконання власних доходів обласного бюджету, досягнутих за перше півріччя 2021 року, на галузь охорони здоров’я спрямовується 17,8 млн грн. З них 11 млн грн передбачено на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, що споживаються бюджетними установами охорони здоров’я. Ще 3 млн грн буде спрямовано на виплату пільгових пенсій працівникам медзакладів. Проєкт передбачає й низку інших видатків на медичну галузь.

Натомість обговорюючи питання щодо оптимізації тієї мережі медичних комунальних підприємств, яка існує нині, депутати так і не дійшли остаточних висновків.

Як розповіла заступник директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Олена Гандзюк, відповідно до інформації  робочої групи, яка мала визначити пропозиції щодо стратегічного розвитку кожного комунального медпідприємства, найбільша прогнозована заборгованість з виплати заробітної плати спостерігається наразі у КП “Острозька обласна психіатрична лікарня”, КП “Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука” та КП “Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр”. Тому головні лікарі цих закладів повинні представити покроковий план виходу з ситуації та зменшення заборгованості.

Наразі керівники закладів вбачають вихід в оптимізації штатів, введенні та розширенні платних послуг.

Про те ж, якими будуть остаточні висновки робочої групи, стане відомо вже наступного тижня.