15°

погода у Рівному

Значні борги, арешт майна, пів мільярда тендерів: про що не хоче говорити голова Рівненської ОДА Віталій Коваль

Джерело: 4Влада

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль хотів стати банкрутом, щоб не платити за численними боргами, але суд йому не дозволив. Майно його сім‘ї під арештом, але це не заважає йому і його дружині займатися бізнесом і стати головою облдержадміністрації. А фірми, які він очолював, вигравали тендери на Рівненщині на сотні мільйонів.

До 100 днів на посаді ми зібрали факти про очільника Рівненської обласної державної адміністрації, які ви навряд побачите в офіційних біографіях посадовця. Всі вони – з публічних даних.

  • У минулому Віталій Коваль взяв чималі кредити у банках, які своєчасно не погасив. Мова про суми: 556 тисяч доларів США у банку «Аваль» за договором з 2007-го; 205 тисяч доларів боргу «УкрСиббанку» (договір 2008 року). Ще 300 тисяч гривень він заборгував громадянину з 2010-го. Через це банки судилися з Ковалем, а до кредитних коштів додали чималі відсотки за несвоєчасні оплати.

У 2010-му через невиконані зобов’язання суд наклав арешт на нерухомість і готівку Коваля. Під арешт потрапило і майно дружини Ксенії Коваль.

  • Будучи підприємцем у 2010 році, маючи борги, Віталій Коваль просив суд визнати його банкрутом, а відповідно і неспроможним погасити заборгованість. Втім переконати суддів Ковалю не вдалось, адже він позичив кошти не для ведення бізнесу, а на особисті потреби, наприклад, купівлю нерухомості. Суд зобов’язав Коваля погасити борги.

З часу отримання кредитів минуло 10 років. Втім Віталій Коваль ще не погасив всі борги, яких він декларує понад 800 тисяч гривень – непогашені виконавчі збори і податкові зобов’язання.

  • Коваля штрафували через порушення ведення податкового обліку, а саме заниження податку на додану вартість в документах фірм, які він очолював. Такі факти фіскали виявили двічі під час перевірок. Вперше у 2014-му, коли він був гендиректором ТОВ «Інвесттрейдсервіс». Вдруге у лютому 2019-го, вже на очолюваному ним ТОВ «САНАКО». Штрафи за ці порушення 170 і 85 гривень.

Київська компанія «ВВВ Монтаж», яку очолював Віталій Коваль, – успішний учасник державних тендерів.

  • У 2018-му «ВВВ Монтаж» отримало 22 контракти на 427 мільйонів. Особливо успішно працює зі Службою автомобільних доріг Рівненської області – підписали договорів на 80 мільйонів.

Втім фінансові успіхи фірми зовсім не вплинули на достаток Коваля, принаймні офіційно. Бо за 2018-й рік роботи на фірмі він заробив всього 24 тисячі гривень. І це при тому, що він з фірмою мало не з її створення – керував з 2016-го і аж до призначення в ОДА.

27-го грудня 2019 року голова Рівненської ОДА Віталій Коваль скликав прес-брифінг, щоб прозвітувати за 100 днів на посаді. Після цього заходу журналістка «Четвертої влади» Анна Хіночик підійшла до пана Коваля, щоб отримати відповіді на запитання, які в нас виникли після підготовки цього досьє.

Коли журналістка сказала, що хоче поспілкуватися про період до того, як він очолив ОДА, Віталій Коваль сказав, що той період не стосується його теперішньої посади.

– У Віталія Коваля запитала, що відомо, що у нього є великі борги, зокрема перед «Укргазбанком» півмільйона гривень. Він сказав, що «це не стосується». Кажу, що ви публічна особа і важливо знати ваш бекграунд. Він відповів, що всі дані в декларації подані і перевірені спецперевірками і ніяких питань ні в кого до цього нема. Сказав дякую і швидко розвернувся і пішов, зачинивши за собою двері, біля яких стояв. Тож інших запитань я поставити не встигла, – розповідає журналістка.

Більше про Віталія Коваля, його сім’ю, друзів, бізнеси і кредитні історії читайте у досьє: Коваль Віталій Станіславович

Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp