7°

погода у Рівному

Зоозахисники просять керівника стерилізаційного центру “на вихід”

Сьогодні відбулося чергове засідання тимчасової комісії з питань діяльності структурного підрозділу КАТП 1728. Обговорювалося функціонування стерилізаційного центру, що діє на базі комунального підприємства. Участь в засіданні взяли представники міської влади, комунальники та зоозахисники. До слова, останні і були ініціаторами цих обговорень. 

Активісти знову наголошували на незадовільній роботі стерилізаційного центру. За їх словами, тварини там утримуються в неналежних умовах – скрізь суцільний безлад, сморід та щурині нори, а продукти, якими харчуються тварини, – зіпсовані через неналежне зберігання. Підтверджують слова  активістів і результати перевірки, яку провів в стерилізаційному центрі Рівненський держнагляд. Виявлені порушення усунули – запевнив керівник КАТП 1728 Ростислав Кралюк. Та перевірити це в зоозахисників можливості немає, адже керівниця стерилізаційного центру, за їх словами, навмисно встановила години відвідувань лише з 14:00 по 16:00 з вівторка по четвер, аби створити перепони для адекватного висвітлення подій в комунальній установі Зоозахисники вимагали відкрити центр для відвідувань у вихідні дні.

Наступним питанням, навколо якого почали вирувати пристрасті, було можливе звільнення  нинішньої керівниці стерилізаційного центру Наталії Ющук. Мовляв, вона не знає і не цікавиться станом тварин та не  здійснює їх лікування. Керівниця прогнозовано відкидала всі звинувачення. Ростислав Кралюк, підтримуючи колегу, наголосив на тому, що жодних підстав для звільнення немає, адже не було зафіксовано порушень посадових інструкцій. 

Також обговорювали тривалість перебування тварин у центрі. Згідно процедури, через тиждень після стерилізації чотирилапих мають повернути на вулицю або віддати в “хороші руки”. Та зазвичай цього не відбувається, і тварини залишаються на перетримці у центрі. Раніше це було безкоштовно, зараз же повністю фінансується волонтерами. Все вище згадане призводить до збільшення кількості тварин в комунальній установі.

Член комісії Олександр Довжаниця зауважив, що мова іде про стерилізаційний центр, а не притулок, натомість тварини перебувають на перетримці по декілька місяців. За словами депутата Рівнеради, зараз в КАТП-1728 перебуває більше ста тварин, а до кінця року їх кількість може зрости до 300.

Створити ж притулок на базі стерилізаційного центру зараз немає можливості – відсутнє і відповідне приміщення, і необхідний персонал.

На цьому і закінчила роботу комісія: прийняли рішення рекомендувати створення нового комунального підприємства, яке виконуватиме роль і притулку, і центру стерилізації. До слова, ця медична процедура не проводиться в КАТП 1728 через відсутність ветеринара – комунальники звертаються до приватних клінік.

Повернуться до цього питання на засіданні Рівнеради, що відбудеться вже 22 серпня. Якщо ж місцева влада виділить кошти на створення притулку-стерилізаційного центру, нинішня установа, що діє на базі КАТП 1728, буде ліквідована, а її очільниця Наталія Ющук подаватиме свою кандидатуру на керівну посаду.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp