19°

погода у Рівному

16-річну мітингарку за імпічмент Президента виправдали

Рівненський апеляційний суд визнав невинною 16-річну рівнянку Дар’ю Коцюрубу, яка разом зі своїм 20-річним товаришем на майдані Незалеженості у Рівному проводила мітинг за імпічмент президента Володимира Зеленського. 

Про це повідомляє UA: Рівне

Як зазначається, суддя Степан Шимків задовольнив її апеляцію на рішення міського суду, який визнав дівчину винною та присудив їй попередження.

У суд Дар’я прийшла без адвоката, вона захищала себе разом із матір’ю. Після засідання дівчина зізналась, що рішення суду стало для неї неочікуваним. 

Нагадаємо, у Рівному 25 травня поліцейські затримали двох учасників мітингу за імпічмент президента Зеленського – 16-річну Дар’ю Коцюрубу та її 20-річного знайомого. У відділку на них склали адміністративні протоколи за ст. 185-1 КУпАП (порушення організації зборів, мітингів, вуличних походів та демонстрацій). Також оскільки одна із учасниць протесту була неповнолітньою поліція склала протокол і на її матір (за невиконаня батьківських обов`язків). 

У поліції проводили комплексну службову перевірку щодо дій поліцейських. 

Також на дії поліцейських відреагував президент. Він закликав МВС не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо вони не порушують правопорядок. 

Як зазначав керівник Нацполіції України Сергій Князєв, у квітні учасників мітингу вже доставляли у відділок поліції. Тоді був складений протокол за розклеювання листівок без вихідних даних. Спочатку дівчина оприлюднила рішення суду про відсутність своєї вини, однак, згодом з’ясувалось, що суд застосував до неї захід впливу у вигляді попередження. 

Повідомляє ЧаРівне за матеріалами UA: Рівне